Gorozhanin.com.ua

В Україні подорожчають молоко і масло: експерти назвали ціни

Октябрь 25
11:03 2020

Українські агровиробники заговорили про зростання цін на молоко і вершкове масло. Через погані кліматичні умови ціни на корм і силос в Україні вже подорожчали, а надої і прибутковість виробництва молока знизилися. Ймовірно, подорожчання "молочки" в найближчому майбутньому не уникнути.

Віце-президент Асоціації виробників молока Анна Лавренюк прокоментувала зростання цін на молочну продукцію в Україні на фоні подорожчання сировини.

За її словами, середня ціна на молочну сировину всіх сортів, яка надходить на переробку, до кінця цього року може вирости на 1 грн — до 10,6-10,7 грн за кг. Відповідно, ціни на готову продукцію можуть зрости від 2 до 5,5% в залежності від продукту.В Україні подорожчають молоко і масло: експерти назвали ціни Вже з 1 січня 2021 року літр молока в пакеті жирністю 2,5% може подорожчати орієнтовно на 60 копійок — до 23,5 грн за кг. Вартість сметани зросте попередньо на 2-2,5%. Найбільше в ціні додасть вершкове масло. Як відомо, для виготовлення 1 кг масла необхідно 22-24 кг молока. З урахуванням подорожчання молока, пачка вершкового масла 72-73% може зрости в ціні на 5,5% — з нинішніх 46 грн до 48-49 грн.

Як відомо, через поганий врожай до кінця року в Україні подорожчає і гречка. Експорт з інших країн на сьогоднішній день неможливий через коронавірус, а вітчизняної крупи всім може не вистачити. Вартість гречки через це може підскочити до 50 грн/кг.

Нагадаємо, українців залякували подорожчанням цукру, проте, експерти заспокоюють, що його вартість впаде. На даний момент цукру на ринку мало, оскільки ми "доїдаємо" торішні запаси. Коли надійде цукор з цукрового буряка нового врожаю, його ціна знову повернеться до 11 — 12 грн за кг.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Власти Нигерии разработают правовые стандарты для криптовалют

Читать всю статью

Мы в соцсетях