Gorozhanin.com.ua

В Україні по-новому рахуватимуть прожитковий мінімум: що це означає для громадян

19 октября
09:22 2020

В Україні хочуть кардинально переглянути методику розрахунку прожиткового мінімуму. У Раду вже внесли відповідний законопроект, який передбачає зовсім інші величини прожиткового мінімуму, ніж є зараз.

Автори законопроекту пропонують "прив'язати" ПМ до значення середньої зарплати. Якщо цей законопроект буде прийнятий, то величина прожиткового мінімуму (узагальненого показника) становитиме не менше 40% від середньої зарплати по країні. Наприклад, зараз середня зарплата в Україні становить приблизно 11 тисяч гривень. Таким чином, величина прожиткового мінімуму повинна бути не менше 4 400 гривень. Це — істотно вище, ніж є зараз. Зараз узагальнений показник прожиткового мінімуму становить 2118 гривень.В Україні по-новому рахуватимуть прожитковий мінімум: що це означає для громадян Причому, це ще не все. Адже якщо цей законопроект приймуть, то прожитковий мінімум повинен буде щорічно приростати на 1% — поки не досягне половини (50%) середньої зарплати. Тобто, при тих же 11 тисячах, через 10 років величина прожиткового мінімуму становила би 5 500 гривень.

Природно, що такі розміри ПМ неминуче підтягнуть за собою й інші виплати, які залежать від його розміру (а таких чимало).

Таким чином, законопроект є. Депутатам залишилося лише проголосувати за нього. Щоправда, бюджетний план на наступний рік до таких революційних перетворень не готовий. Поки в ньому не вистачає грошей навіть на найбільш нагальні галузі -такі як освіта і медицина.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Медики назвали «благоприятный» симптом при коронавирусе

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY