Gorozhanin.com.ua

Успенський піст 2020: основні правила та традиції важливого періоду в Православ’ї

Август 11
22:08 2020

Наближається початок Успенського посту. У 2020 році він почнеться 14, а завершиться 27 серпня. Два тижні православні віруючі повинні будуть харчуватися за особливими правилами, а також виконувати всі суворі релігійні традиції. Завершується Успенський піст святом Успіння Пресвятої Богородиці.

У народі Успенський піст називають Спаси або Спасівка. У церковному календарі цей піст з'явився в честь свята Успіння Пресвятої Богородиці в 1000-му році нашої ери. Саме це свято відзначається по завершенню Спасівки 27 серпня. А ось починається Успенський піст 14 серпня — на свято Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього (Медовий Спас).

Протягом двох тижнів православні віруючі відмовляються від їжі тваринного походження. На столах з'являються тільки страви з трав, овочів, зернових, фруктів. М'ясо, молоко, риба, солодощі, спиртне — під суворою забороною. Тільки в окремі дні дозволяється їсти рибу і випити келих вина. Успенський піст 2020: основні правила та традиції важливого періоду в Православ'ї Яблука і вино в перші дні Спасівки теж під забороною. Вони дозволені лише з 19 серпня — Яблучного Спаса.

Дуже важливо в період Успенського поста очиститися не тільки фізично, а й духовно. Ваші помисли і душа повинні встати на світлий шлях. Замість веселощів і свят необхідно задуматися про вічне, підносити молитви Богу і переосмислити своє життя і поведінку.

Успіння Пресвятої Богородиці випадає на п'ятницю 28 серпня 2020 р цей день можна ставити на стіл страви з риби і вино. Розговіння переноситься на суботу, 29 серпня.

Дізнайтеся також, на які дати випадають Медовий, Яблучний і Горіховий Спас в 2020 році. Традиції цих важливих релігійних свят залишаються незмінними сотні років.

Share

Статьи по теме

Последние новости

«Марш героев» в Минске: силовики опять жестко задерживают протестующих (Видео)

Читать всю статью

Мы в соцсетях