Gorozhanin.com.ua

Україна не визнала легітимною інавгурацію Лукашенка: заява МЗС

Сентябрь 24
10:29 2020

У середу, 23 вересня, в Мінську відбулася церемонія інавгурації президента Білорусі Олександра Лукашенка. Захід пройшов в умовах таємничості і нерозголошення, тому і білоруси, і весь світ, дізналися про це вже постфактум.

Світова реакція була досить категоричною. Представники влади США, Великобританії, ФРН, Данії, Польщі, Чехії, Словаччини та країн Балтії заявили, що не визнають Лукашенко в якості легітимного президента республіки.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс назвав Олександра Лукашенка "колишнім" президентом, а вибори 9 серпня — фіктивними.

"Який же фарс. Фіктивні вибори. Фіктивна інавгурація. Колишній президент Білорусі не стає менш колишнім. Якраз навпаки. Його нелегітимність — це факт з усіма витікаючими наслідками", — написав Лінас Антанас Лінкявічюс в Twitter.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зробив більш м'яку заяву з приводу виборів в Білорусі, однак, він також вважає, що інавгурація Олександра Лукашенко не робить його легітимним президентом Республіки Білорусі.

"Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди буде підтримувати білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії в Білорусі і подальші події, сьогоднішня "інавгурація"А. Лукашенко не означає його визнання легітимним главою білоруської держави", — зазначив глава МЗС.

Раніше повідомлялося, якою була реакція Росії на непередбачену інавгурацію Олександра Лукашенка.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Смышленые попугаи научились играть в волейбол и теперь набирают армию болельщиков в Сети

Читать всю статью

Мы в соцсетях