Gorozhanin.com.ua

Тіхановська просить Лукашенка мирно передати їй владу: результати виборів не визнає

Август 11
17:57 2020

Головна опонентка Олександра Лукашенка на президентських виборах Світлана Тіхановська, яка сьогодні вночі втекла з Білорусі до Литви, заявила, що не визнає попередніх результатів ЦВК, за якими начебто лідирує Олександр Лукашенко (за даними ЦВК, 80,23% голосів. — Ред).

"Звичайно, ми не визнаємо. Отримані нами цифри не збігаються з тими, які були озвучені, — заявила Тихановська на пресконференції у Мінську.

За результатами незалежного екзит-полу, який проводився під час виборів, за Світлану Тіхановську проголосували близько 70% виборців. За даними офіційних протоколів, Тіхановська отримала перемогу на 6 дільницях у Мінську.

У її виборчому штабі заявили, що готові до тривалих протестів, щоб довести справедливість, але хочуть вирішити конфлікт без насильства і вимагають мирної передачі влади.

Олександр Лукашенко вже вшосте балотується на посаду президента Білорусі. Перебуваючи на цій посаді вже 26 років, він не збирається поступатися нікому іншому, і пообіцяв, що не дозволить зруйнувати країну мітингами та забастовками.

Протести прибічників Тіхановської у містах Білорусі жорстоко придушуються. Побоюючись за своє життя, Світлана Тіхановська після того, як подала до ЦВК Білорусі скаргу на результати виборів президента, виїхала з країни, щоб не наражати себе та родину на небезпеку. Вона особисто не брала участі в акціях протесту, щоб уникнути провокацій, і всі ці дні не з’являлася на публіці.

Нагадаємо, Світлана Тіхановська записала відеозвернення, в якому розповіла про своє рішення залишити Білорусь.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Захарова позабавила сеть заявлением о том, что Россия якобы никогда не разрабатывала «Новичок»

Читать всю статью

Мы в соцсетях