Gorozhanin.com.ua

Свято 29 жовтня: в день святого Лонгина моляться про позбавлення від хвороб очей

Октябрь 29
02:14 2020

Православна церква 29 жовтня (16 жовтня по старому стилю) вшановує пам'ять святого Лонгина. Погано бачить від народження хлопець був римським воїном, якому довелося стати свідком страти Ісуса Христа. Коли кров Спасителя бризнула в очі Лонгину, зір до нього повернулося.

З того дня, Лонгин став щирим послідовником вчення Христа, заручившись допомогою двох товаришів, він проповідував Слово Боже для всіх, хто зустрічався на його шляху.

На жаль, трьом сміливим юнакам не вдалося уникнути арешту за свою просвітницьку діяльність. За наказом Понтія Пілата вони були схоплені і страчені шляхом усікновення голови.

Останки проповідників поховала сліпа від народження жінка, під час поховання Лонгіна і його товаришів, вона прозріла. З тих пір, святий Лонгин вважається рятівником від хвороб очей і поганий зір. З проханням про зцілення звертаються до святого 29 жовтня.Свято 29 жовтня: в день святого Лонгина моляться про позбавлення від хвороб очей На Русі в цей день прийнято було розвішувати на сонечку шуби, кожухи і хутряні шапки. Вважалося, що промені сонця в цей день мають магічну силу, насичуючи одяг захисної енергією.

Народні прикмети

  • Іній вкрив дерева вранці — до потепління
  • Якщо на траві з'явилася роса — скоро сильно похолодає
  • На небі мало хмар — до сильних морозів
  • Сильний вітер — до дощу

Іменинники 29 жовтня: Віола, Дементій, Домнин, Євпраксія, Єфросинія, Леонтій, Логін, Мал, Терентій.

Ознайомтеся також з прогнозом погоди на зиму 2020-2021 рр. Синоптики Укргідрометцентру розповіли, яких аномалій варто чекати в холодну пору року.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Сливал врагу информацию: СБУ задержала командира Нацгвардии за госизмену

Читать всю статью

Мы в соцсетях