Gorozhanin.com.ua

Свято 19 жовтня: на Дениса і Фоми робили запаси на зиму і чекали граду

Октябрь 19
00:53 2020

У понеділок, 19 жовтня, в народі відзначається день Дениса і Фоми. У цей день наші пращури підводили підсумки року, зводили запаси, і розраховували, як витрачати їх протягом зими. Якщо комори і погреба були сповнені, говорили: "Радий Фома, що велика крома".

Православні йшли в цей день до церкви і ставили свічку перед образом апостола Фоми — мудрого і доброзичливого наставника і покровителя достатку в домі. Його вважали покровителем ощадливості і запасливості, тому 19 жовтня не потрібно було розмінюватися на дрібниці, а всі свої сили направити на збереження добробуту в своїй родині.

Господині наповнювали комори зібраними овочами, фруктами, зерном, банками з консервацією. Дівчаток, яким до Фоминого дня виповнювалося сім років, матері вели до ткацького станкуу, і починали навчати навичкам ткання. Батьки ж вели дорослих синів, які вирішили обзавестися власною сім'єю, до засік і вказували, звідки сини могли самостійно брати зерно.

Якщо на Дениса і Фому в сім'ї народжувалася дитина, то прийнято було спекти пахучий пшеничний коровай, відламати край, посипати його сіллю і дати новонародженому. Хворим людям також належало з'їсти такий окраєць, щоб швидше одужати.Свято 19 жовтня: на Дениса і Фоми робили запаси на зиму і чекали граду За народним прогнозом, 19 жовтня можна було в останній раз побачити купчасті хмари. Люди очікували в цей день град, і були готові до того, що скоро почнеться зима.

Народні прикмети на Дениса і Фому 19 жовтня

  • Сухий сніг на 19 жовтня обіцяє тепле літо.
  • Безвітряний день — до швидких морозів.
  • Якщо дим волочить, то незабаром буде негода.
  • Прилетіли північні птахи — до ранніх холодів.
  • Бліде сонце на заході — до похолодання.
  • Ранкове небо жовтого кольору — до опадів.

Іменини 19 жовтня відзначають: Іван, Макар, Никанор, Фома.

Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні на наступному тижні після похолодання на вихідних.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Смышленые попугаи научились играть в волейбол и теперь набирают армию болельщиков в Сети

Читать всю статью

Мы в соцсетях