Gorozhanin.com.ua

Порошенко за бюджетні гроші хотів собі виторгувати підтримку на виборах, – Джон Болтон

Июнь 29
11:19 2020

Петро Порошенко хотів собі виторгувати підтримку Тампа на виборах в обмін на закупівлю американскої зброї. Такі дані оприлюднив колишній радник із нацбезпеки США Джон Болтон.

Про це йдеться в книзі Болтона, яка побачила світ 23 червня. У книзі, що має назву “Кімната, де це сталося”, колишній високопосадовець розповідає про таємниці роботи у Білому домі. Остання глава цієї книги, що за лічені дні стала бестселером, повністю присвячена Україні. Має вона дуже промовисту назву – “Кінець ідилії”.

Болтон, зокрема, детально описує свій візит в Україну у 2018 році. Тоді він прилетів у Київ разом із керівником Пентагону Джимом Меттісом на святкування річниці Незалежності. Після параду американців приймали в Маріїнському палаці, де був також тодішній очільник українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін.

На зустрічі Порошенко заявив, що Україна готова купити якомога більше зброї у США. Таким жестом він мав намір задобрити американських друзів і, як з’ясувалось невдовзі, виторгувати щедрі преференції для себе.

Порошенко запросив Болтона до іншої кімнати, аби побесідувати з ним сам-на-сам.

“Після зустрічі, Порошенко забрав мене до іншої кімнати на тет-а-тет, де попросив, щоби США підтримали його переобрання. Він також висунув низку інших прохань, на які я відреагував – і це дозволило мені бути не надто грубим, коли я відповів “ні” на прохання про підтримку”, – пригадує Болтон.

Однак прохання про підтримку на виборах (а це був уже кінець серпня 2018, і президентська виборча компанія вже фактично стартувала) виявилось у Порошенка не єдиним.

“Чого Порошенко насправді хотів – так це санкцій проти Ігоря Коломойського, українського олігарха, який підтримував Юлію Тимошенко, яка була, в усякому разі, на той момент, головним суперником Порошенко на виборах 2019 року”, – пише екс-радник.

Щодо Коломойського Болтон не став відповідати категоричною відмовою, а відповів, що в США розглянуть це питання. Щоправда, він попросив українського президента, аби той передав в американський Мін’юст докази, які можуть свідчити проти Коломойського.

Ці мемуари Болтона дали підставу Ігореві Коломойському подати заяву на ім’я генпрокурора Ірини Венедіктової. В своїй заяві Коломойський вимагає порушити кримінальну справу проти Порошенка. Якщо спростити юридичні формулювання, то суть у тому, що Порошенко за державні (бюджетні) гроші пообіцяв вигоду третім особам, які торгують зброєю. А в обмін на це він попросив Болтона, аби той напоумив свого президента застосувати санкцій проти громадянина України Ігоря Коломойського, а заодно ще й спробував виторгувати собі преференції у президентських перегонах.

Юристи Коломойського вбачають у цих діях екс-гаранта ознаки кримінальної статті ст. 369-2 ч.1 (Зловживання впливом) і вимагають відкрити кримінальне провадження.

Щоправда, невідомо, наскільки книга (нехай навіть і шанованого політика) може бути доказом у кримінальній справі. А свідчити в українському суді навряд чи американський високопосадовець погодиться. Втім, Коломойському і так це має бути зрозуміло. І очевидно в цьому випадку для нього важливіше не результат, а сам процес.

Тим часом, на Порошенку і так вже відкритих кримінальних справ, мов на Сіркові бліх. Із найбільш резонансних – справа, що стосується ввезення колекції картин в Україну. У слідства є підозра, що таким чином п’ятий президент міг незаконно виводити гроші за кордон.

The post Порошенко за бюджетні гроші хотів собі виторгувати підтримку на виборах, – Джон Болтон appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В Запорожье произошел пожар в многоэтажке: спасатели эвакуировали владельца квартиры

В Запорожье произошел пожар в многоэтажке: спасатели эвакуировали владельца квартиры

Читать всю статью

Мы в соцсетях