Gorozhanin.com.ua

Подвійне громадянство: Україна повинна визнати таке право за жителями “ЛДНР” і Криму – нардеп

29 мая
21:14 2020

Подвійне громадянство в Україні має бути врегульовано законом. Причому в першу чергу ця законодавча норма стосуватиметься людей, які проживають у Криму, а також на тимчасово окупованій території Луганської і Донецької областей. Таку, неоднозначну, думку висловив у своєму інтерв’ю нардеп Олександр Мережко, який обіймає посаду заступника глави делегації від України в ТКГ.

Політик вважає, що Україна не повинна відмовляти своїм громадянам, позбавляючи їх права на громадянство лише тому, що вони, у свій час, отримали паспорти РФ. У своїх міркуваннях Мережко керується тим, що в Україні за Конституцією немає норми щодо позбавлення людей громадянства. Причому цей закон не має винятків.

“Отже, ми не можемо позбавити людей, які отримали російське громадянство, українського паспорта. Якщо ми так зробимо, то порушимо Конституцію”, – говорить Мережко.

Міняти ж текст Основного закону на догоду політичному моменту він також вважає недоцільним. Та й не варто розкидатися своїми громадянами, багато з яких просто виявилися заручниками обставин, вважає нардеп.

Набагато доцільніше було б прийняти законопроект про подвійне громадянство, що дозволяє цим людям вважатися громадянами нашої країни за територіальним принципом. А оскільки тимчасово окуповані території, як і раніше, вважаються територією України, то й люди, що проживають на цих територіях, також повинні мати право на український паспорт.

Законопроект №2590, що регламентує питання подвійного громадянства, Рада повинна була розглянути ще 19 травня. Однак тоді парламент відклав його через те, що навіть у “Слузі народу” не змогли прийти до єдиного знаменника з цього питання.

Що вже говорити про опозицію: там проти такого закону збунтувалися всі. Основні фобії, пов’язані з цим законопроектом, стосуються скуповування української землі, а також можливого обрання у владу людей із російським паспортом.

Нагадаємо, президент Зеленський вважає, що подвійне громадянство має стати законодавчою нормою хоча б для того, щоби представники діаспори могли вільно повертатися в Україну і працювати на благо нашої держави.

The post Подвійне громадянство: Україна повинна визнати таке право за жителями “ЛДНР” і Криму – нардеп appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Приорка в Киеве: кога появился этот жилой массив, почему так называется и чем он интересен, — ФОТО

Приорка в Киеве: кога появился этот жилой массив, почему так называется и чем он интересен, — ФОТО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY