Gorozhanin.com.ua

Новости Запорожья — Валерій Омельченко: «Повернеммо галузь з тiнi»

05 июля
05:40 2013

Україна входить до п`ятiрки світових лідерів з експорту програмної продукції. Нас випереджають тільки Індія, Китай, Росія та Бразилія, які мають більше населення, а також уже років 20 розвивають і підтримують галузь високих технологій.

В ІТ-галузі України працює більше 200 тисяч підприємств, чий загальний валовий дохід складає 12 мільярдів гривень на рік. Експорт послуг — близько 9,5 мільярдів гривень, тобто 80% від загального доходу. Україна має всі шанси стати одним з найбільш привабливих постачальників програмного забезпечення. Це один з державних пріоритетів, наголошує депутат.

«Міжнародний досвід переконливо свідчить, що технологічна модернізація та прискорення економічного розвитку досягаються через державну підтримку високотехнологічного бізнесу та залучення приватних інвесторів до розбудови інноваційної інфраструктури. Існуючі законодавчі умови, в тому числі податкове законодавство, обмежують розвиток бізнесу у сфері інформаційних технологій. Наочним прикладом цього є той факт, що сьогодні в Україні функціонує лише один науково-дослідницький центр провідної міжнародної корпорації «Самсунг». У той час коли, наприклад, в Ізраїлі, де населення 8 млн. осіб, таких центрів існує 290, в Чехії, де проживає 10,5 млн. осіб, 49 таких центрів.

Україна має величезний людський капітал і потужні передумови для масштабного розвитку сфери високих технологій. Тому завдання профільного парламентського комітету створити законодавче поле для реалізації потенціалу нашої держави», — зауважив Валерій Омельченко.

Комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій був створений тільки у грудні 2012 року. На сьогодні він підготував вісім законопроектів, які сприятимуть розвитку високих технологій.

Зокрема, в комітеті розраховують, що найближчим часом буде ухвалений законопроект щодо реалізації національного проекту «Технополіс», який передбачає створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій. 

«Законопроект має на меті створення умов для прискореного розвитку інтелектуально місткого бізнесу в межах складових національного проекту «Технополіс» в Україні, залучення прямих іноземних інвестицій, запровадження новітніх технологій та кращого світового досвіду. Ми сподіваємося, що цей закон буде сприяти залученню іноземних інвесторів та тих компаній, які поки не виготовляють свій програмний продукт в Україні. В цьому законопроекті визначені пріоритетні регіони – це Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса та Львів, тобто майже вся країна буде охоплена. Ми розраховуємо, що в першому читанні цей законопроект буде прийнятий вже найближчим часом», — сказав Валерій Омельченко.

Незважаючи на нарікання щодо недостатньої законодавчої підтримки айтішників, вже рік існують податкові пільги для цієї галузі — нульове ПДВ для програмної продукції, ставка податку на прибуток — 5% замість 19%. Є пільги з уплати єдиного соціального внеску працівниками, що сприяє зростанню зарплат спеціалістів. За результатами першого державного моніторингу, 90% тіньових IT-компаній легалізуються, коли отримають податкові пільги на десять років.

Основний ресурс для IT-компаній — інтелектуальний, і зарплата є основною статтею їхніх витрат. Тому компанії шукають схеми оптимізації оподаткування для зменшення навантаження від сплати соціальних внесків. При такій ситуації бюджет і пенсійний фонд недоотримують значні кошти. Журналісти звернули на це увагу В.Омельченка.

Однак немає альтернативи зниженню податкового навантаження на зарплати айтішників. Галузь дуже легко може піти в тінь, програмні продукти експортувати нелегально. Крім того, буде важко утримати спеціалістів від еміграції. Тому влада сподівається, що після зниження податкового навантаження IT-компанії відмовляться від використання сірих схем, будуть створювати легальні робочі місця. Це надасть їм хорошу можливість для реалізації великих міжнародних проектів під ключ.

Журналісти поцікавилися у Валерія Омельченка, як іще можна утримати цінних фахівців в Україні. Він зазначив, що зараз обговорюються пільги з працевлаштування молодих спеціалістів, ідея державного замовлення у вишах. «Певно, що буде цілий пакет, який стосуватиметься цього питання», — пообіцяв депутат.

Забезпечити подальший системний розвиток ІТ-галузі можливо лише за умови об’єднання зусиль і врахування всіх потреб ІТ-ринку України, вважає В.Омельченко. Він зазначив, що під час останнього засідання Комітету ВР з питань інформатизації та інформаційних технологій було прийнято рішення про створення Експертної ради при Комітеті, до складу якої увійдуть представники провідних ІТ-компаній, громадських організацій, наукових та навчальних установ, міжнародних організацій, експерти ІТ-сфери.

Цей орган дозволить узагальнити пропозиції учасників ринку щодо розвитку IT-галузі і створить ефективну платформу для конструктивного діалогу та плідної законодавчої роботи.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Обстріли Харківщини: пострадало 15 сел та Харків

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.