Gorozhanin.com.ua

Горіховий Спас 2020: що нести з собою в храм і чого не можна робити у цей день

Август 25
16:40 2020

Останній серпневий спас відзначатиметься вже в суботу, 29 серпня. Він називається Горіховим, або Хлібним. Свято знаменує собою закінчення збору врожаю, тому за традицією в цей день або напередодні селяни пекли хліб з борошна нового помелу, а також запасалися зерном і горіхами на зиму. Щедрий урожай зернових говорив про те, що в наступному році також буде багато горіхів.

Що потрібно нести в храм на Горіховий Спас

Традиційно до церкви несуть святити плоди горіхів і горіхові гілки, на честь яких і назвали свято. Можна взяти з собою в церковний кошик також свіжий хліб і будь-яку іншу випічку, горіхову настоянку і горіхове асорті з медом.

Після служби випічкою пригощали нужденних. Відмовити тому, хто просить, у цей день вважалося великим гріхом. Горіховий Спас 2020: що нести з собою в храм і чого не можна робити у цей день Варто зазначити, що так як 28 серпня закінчується Успенський піст, на Спаса вже можна вживати м'ясо, рибу і молочні продукти.

На Горіховий Спас, як і на будь-яке інше релігійне свято, прийнято було збиратися за сімейним столом і дякувати Спасителя за урожай. Третій Спас також називався Холодним. Дні ставали коротшими і прохолоднішими, випадало більше опадів. Літо відступало, і саме час було готуватися до зими.

Наші предки освячували на Горіховий Спас льон, з полотна якого потім шили одяг. Також прийнято було святити колодязі та інші джерела з питною водою.

В кінці дня прийнято було митися в лазні з віниками з ліщини.

Раніше повідомлялося, яке свято відзначається в народі 25 серпня, і які традиції пов'язані з цим днем.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Рынок умных колонок удвоится в ближайшие четыре года

Читать всю статью

Мы в соцсетях