Gorozhanin.com.ua

День знань 1 вересня: коли вперше відзначалося це свято, і як пройдуть цьогорічні лінійки в умовах карантину

Сентябрь 01
09:21 2020

Традиційно 1 вересня в пострадянських країнах відзначають День знань. Карантин вніс свої зміни в звичний графік початку навчального року і проведення шкільних лінійок. Однак, свято для школярів і вчителів все-одно відбудеться, хоч і не так, як раніше.

1 вересня відзначалося як державне свято в СРСР з 1984 року. У навчальних закладах проводились перші дзвінки, учні та їх батьки дарували вчителям квіти і всі йшли в класи на перший святковий урок. У наш час частина шкіл все ще шанують ці традиції, але в останні роки, з появою проекту "Нова українська школа" багато шкіл відмовилися від проведення лінійок, замінюючи їх іншими заходами для школярів та батьків.

У цьому році, в умовах карантину, проводити масові заходи в навчальних закладах, які знаходяться в "червоній" та "помаранчевій" карантинних зонах заборонено. Школам в "жовтій" і "зеленій" зонах в МОН запропонували обрати індивідуальний формат проведення 1 вересня. Це може бути святкування "першого дзвінка" в межах класу, а якщо і проводити лінійку, то всі присутні повинні бути в масках, а на одну людину має бути виділено 5 кв. м вільного простору. День знань 1 вересня: коли вперше відзначалося це свято, і як пройдуть цьогорічні лінійки в умовах карантину При цьому, учням 1-4 класів дозволяється пересуватися по школі без захисної маски, всі інші діти і вчителі повинні бути в масках. Всім співробітникам шкіл прямо на вході будуть вимірювати температуру тіла. Керівникам шкіл дали також рекомендації збільшити відстань між партами в класах, нанести в коридорах спеціальну розмітку на підлозі для дотримання дистанції, розділити навчальний процес на зміни, щоб якомога менше дітей перетиналися між собою.

Перший урок 1 вересня Міносвіти рекомендує присвятити правилам безпеки в умовах пандемії коронавіруса. Вчителів просять розповісти школярам про правила респіраторної гігієни та проінформувати їх про психологічну допомогу в разі тривожного стану через пандемію.

Навчальний рік, згідно з рекомендаціями МОН, має розпочатися зі зрізу знань, отриманих учнями під час дистанційного навчання у другому семестрі навчального року 2019-2020. Тому викладачам і школярам слід заздалегідь підготуватися до контрольних робіт з усіх предметів.

Раніше повідомлялося, в якому режимі працюватимуть дитячі садочки з 1 вересня.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    "Украина должна победить в геополитической битве". Линкявичус – о визите Блинкена в Киев

"Украина должна победить в геополитической битве". Линкявичус – о визите Блинкена в Киев

Читать всю статью

Мы в соцсетях