Окупанти вирішили знести в Маріуполі майже 1000 будинків, які розбомбили
Маріуполь після запеклих боїв внаходиться в окупації рф. 926 багатоповерхових будинків вже відзначені окупаційною адміністрацією в Маріуполі як такі, що підлягають зламу.
Такі дані містяться в «Переліку об’єктів житлових будинків», який готує окупант перш ніж розпочати щось робити.
Наразі процес обстеження ще триває. Він ускладнюється тим, що на багатьох будинках окупанти не можуть визначити навіть адресу. Декілька сотень будинків окупанти ще просто не встигли обстежити.
Фото — Бориса Дембицького
Майже 1000 будинків під злам. Окупанти завершують обстеження того, що наробили, фото-1
Нагадаємо, що всього в Маріуполі до війни було 2708 багатоповерхівок та 48 000 приватних будинків.
Відсоток будинків, які потребують тільки косметичного ремонту, складає не більше ніж 2%.
Майже 1000 будинків під злам. Окупанти завершують обстеження того, що наробили, фото-2
Враховуючи ступень руйнувань більшості будинків, а також той факт, що ще в жодному будинку не розпочався ремонт, єдине, що окупанти можуть встигнути до зими, так це демонтувати зруйноване.
Тим часом мільйони тон будівельного сміття звозять на сміттєзвалищний полігон в Лівобережному районі Маріуполя, який був заповнений на 86% ще до війни. Зараз окупанти перевантажили його більше нормативної потужності і просто скидають сміття на непідготовлену територію.
«Звісно, для того, сказати точну цифру, скільки саме будівельних та відходів знесень в Маріуполі, неможливо дистанційно. Але впевнений, що не помилюсь, якщо скажу, що окупантам доведеться вивезти близько 5 мільйонів тон сміття. І це – справжня катастрофа з точки зору поводження з відходами. Бо в Маріуполі немає підготовленого полігону для такого об’єму сміття. Якщо б ми працювали, ми би шукали вирішення проблеми відповідно до санітарних норм та законів України. А ці варвари, мені важко добирати слова, просто скидають хімічно небезпечні речовини на відкритий ґрунт. Знищують ті досягнення з поводженням з відходами, які ми мали останні роки. Знищують Маріуполь», — наголосив начальник полігону Віктор Азізов.
Окрім перезавантаження Лівобережного діючого полігону, окупанти розконсервували і непрацюючий з 2004 року полігон на вулиці Флотській.
Це загрожує не тільки екологічною, але і комунальною катастрофою, каже Віктор Азізов.
Одна з проблем вже дала ознаки — полігони почали палати. До війни компанія Тіс-Еко добувала із смітті біогаз і унеможливлювала горіння сміття. Але зараз цього робити нема кому. Тому небезпечні хімічні речовини не тільки потрапляють у воду, а ще і у легені маріупольців.
Крім того, окупанти проводять в Маріуполі «перепис населення» та пропонують послуги з поховання за 10 тисяч гривень.
Про це повідомляє Головне управління розвідки.
«Під час процедури у людей вимагають документи, що посвідчують особу, а також проходження процедури дактилоскопії (фіксація відбитків пальців). Наразі місцевим жителям заборонено залишати місто». — йдеться у повідомленні.
З даними ГУР, у Маріуполі зараз працює декілька знімальних груп російських телеканалів, які мають завдання продемонструвати «налагодження мирного життя».
Одночас заступник гауляйтера Євген Хармишев вже заявив, що у місті мешкає 198 тисяч жителів.
В Маріуполі загинули більше 20 000 мирних мешканців.
Нагадаємо, що в Маріуполі досі немає світла, води, не працює каналізація. Значна частина мешканців досі залишається без житла і перебуває в зруйнованих приміщеннях. Проте на тих будинках, що залишились, будуть нові таблички російською мовою.