Gorozhanin.com.ua

Транспорт у Києві не подорожчає до кінця опалювального сезону — Кличко

17 ноября
20:51 2021

У Києві питання про перегляд тарифів на проїзд не розглядатиметься до кінця опалювального сезону.

Як передає Укрінформ, про це Київський міський голова Віталій Кличко написав у Фейсбуці.

«Як менеджер, я говорю про складну економічну ситуацію, в якій опинилося місто — через енергетичну кризу та постійні борги центральної влади перед містом.

Але як у мера Києва, у мене позиція наступна і чітка: Питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону розглядатися не буде!» — наголосив він.

Кличко нагадав, що перший заступник голови КМДА ініціював процес публічних консультацій щодо встановлення нових тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва. Комунальні підприємства «Київський метрополітен» та «Київпастранс» звернулися до КМДА з тим, що тарифи на перевезення в комунальному транспорті давно не відповідають їх собівартості.

«Ви знаєте, що відбулось значне зростання цін на енергоносії, що є головною складовою вартості тарифу. Також підкреслю, щоб не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян, міська влада вже компенсувала зі столичного бюджету понад 2 млрд гривень», — зазначив він.

Мер наголосив, що уряд обіцяв компенсувати ці витрати, «але на сьогодні не виконує умов Меморандуму».

«І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотатувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості. Нагадаю, тільки цього року дотація на міський транспорт становить 4,5 млрд. грн. З міського бюджету», — підкреслив він.

За його словами, столична влада поставлена перед вибором: або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд.

«Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації. За які кошти тоді втілювати проєкти, ремонтувати дороги, мости, будувати садки та школи? Оновлювати той же громадський транспорт?», — пояснив мер.

Кличко запевнив, що розуміє, «наскільки чутливим є питання вартості проїзду для киян».

Як повідомлялося, влада Києва планує з 1 січня 2022 року підвищити тарифи на проїзд у громадському транспорті.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Блеф корейського диктатора | Новини

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY