Gorozhanin.com.ua

На кожну вакансію 17 претендентів: скільки становитиме середня заробітна плата в Києві

26 мая
01:30 2022

У Києві, за даними з відкритих джерел, кількість вільних вакансій за три місяці скоротилася в 7,5 рази – з 21,6 до 2,9 тисяч. Уже в середині травня на кожну вакансію в середньому припадало 17 претендентів.

Про це повідомили в КМДА.

Разом із тим упродовж кінця квітня – початку травня поступове відновлювався попит на робочу силу. Це стосується переважно ІТ-сфери, торгівлі, логістики, надання послуг та робітничих професій. Кількість вакансій з кінця березня зросла в 2,3 рази – з 1,2 тис. до 2,9 тис.

Наразі ІТ-галузь лишається однією із небагатьох, яка не зазнала значного негативного впливу, і очікувано виявилася найбільш стійкою. Цьому також сприяв досвід роботи в умовах карантину. Наразі спостерігається зміна регіональної структури ІТ-галузі. Якщо до початку війни найбільшими ІТ-кластерами були Київ та Харків, то сьогодні більшість ІТ-компаній перемістилися у західні регіони, зокрема до Львова.

Із третьої декади березня, після відведення військ російської федерації з Київської області, почалося відновлення роботи торгових роздрібних мереж та будівництва. У зв’язку з масовим поверненням мешканців до Києва збільшився попит на продовольчі товари.

Завдяки ремонту пошкоджених у передмісті доріг частково відновлено розірвані ланцюги постачання. Це сприяло відновленню роботи підприємств харчової промисловості. Крім того, відновлюють роботу підприємства машинобудування, зокрема ті, що задіяні у сфері військово-промислового комплексу, фармацевтичної галузі (завдяки зростанню попиту на фармацевтичні продукти і препарати для армії та лікарень), а також легкої промисловості – через збільшення державних замовлень для забезпечення армії.

Разом із тим, за попередніми прогнозами скорочення валового регіонального продукту Києва у 2022 році очікується в межах 33-35%. Зокрема, роздрібний торговельний оборот скоротиться на 15-20%, промислове виробництво – на 30-40%, експорт товарів – на 70-80%. Через невизначеність загальної макроекономічної ситуації у країні та побоювання іноземних інвесторів щодо повторних бойових дій та/або руйнувань у ході ракетних обстрілів Київ не доотримає понад 70% прямих інвестицій. Капітальні інвестиції за середньозваженою оцінкою можуть просісти на 55-60%.

Стримувати розвиток економіки буде також зменшення середньої заробітної плати порівняно з 2021 роком на 10-15% та становитиме 19,5-20 тис. грн.

Також в КМДА назвали галузі, які найбільше постраждали від війни. 

Вас може зацікавити: Які парки в столиці безпечні для відвідування: в КМДА дали перелік

Це наш Telegram. Приєднуйтеся до нашої спільноти, аби разом наближати перемогу. Там ми швидко публікуємо найважливіші новини

Статьи по теме

Последние новости

До Києва поїздом приїхала голлівудська акторка Джессіка Честейн, — ВІДЕО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY