Gorozhanin.com.ua

Київ має надати «Квітам України» статус пам’ятки та звернутися з цим до МКІП — Ткаченко

22 июля
22:05 2021

Київська міська державна адміністрація має надати будівлі «Квіти України» статус щойно виявленої пам’ятки, а вже потім звернутися з цим до Міністерства культури та інформаційної політики.

Як передає Укрінформ, про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі.

«Щодо будівлі «Квіти України». Оскільки знову постають питання щодо надання їй охоронного статусу, нагадаю:

як вже коментував раніше, для надання охоронного статусу об’єкту – КМДА має надати йому статус щойно виявленої пам’ятки та звернутись з цим до МКІП. Позиція нашого міністерства у даному випадку незмінна: ми оперативно розглянемо запит», — написав Ткаченко.

Читайте також: Ткаченкопро демонтаж «Квітів України»: Будьякі подальші дії незаконні

Як повідомляв Укрінформ, представники ініціативної групи «Зберегти Квіти України» та громадської організації «Мапа Реновації” закликають Міністерство культури та інформаційної політики, а також Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації надати будівлі “Квіти України” охоронний статус.

12 липня 2021 року в Києві почали зносити будівлю «Квіти України», що розташована на вулиці Січових Стрільців. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що вважає за необхідне негайно зупинити роботи з демонтажу будівлі «Квіти України».13 липня МКІП підготувало припис, який забороняє будь-які будівельні роботи на об’єкті “Квіти України”. Наразі демонтаж будівлі припинено.

Навчально-методичний павільйон «Квіти України» – унікальна будівля в стилі модернізму архітектора Миколи Левчука. Проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів у якості одного з кращих архітектурних творів 1985 року.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Музейники з Біликів і Горішніх Плавнів взяли участь у всеукраїнському семінарі Інституту нацпам’яті

Читать всю статью

Мы в соцсетях