Gorozhanin.com.ua

Центральний автовокзал Києва перетворився на сучасний транспортний хаб – Тимошенко

22 июля
20:46 2021

У Києві вперше за 60 років провели модернізацію Центрального автовокзалу на проспекті Науки, відтепер це сучасний, інноваційний транспортний хаб.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці написав заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

«Поки столична влада не може дати ради із заторами та облаштуванням транспортної інфраструктури у Києві, центральна влада у партнерстві з приватними інвесторами налагоджує логістику пасажирських автобусних перевезень», — зазначив він.

Тимошенко повідомив, що нова історія Центрального автовокзалу почалася у березні минулого року. Тоді Фонд держмайна провів аукціон із продажу комунального підприємства «Київпассервіс» приватним інвесторам за 231 млн грн. «Київпассервісу» належали Центральний автовокзал столиці та ще 23 автостанції у Києві та області.

Читайте також: На столичному автовокзалі після реконструкції відкрився готель

Нові власники вклали у реконструкцію 100 млн грн. Тут тепер зручні зали очікування, кімната матері та дитини, каси з квитками на рейси офіційних та перевірених перевізників, фудкорти, готель на 34 номери, територія повністю пристосована для маломобільних груп населення.

Змінена також філософія співпраці автостанції з перевізниками. Раніше перевізники були змушені платити автостанціям до 30% від вартості квитка, але при цьому автостанції стояли занедбаними. Це в тому числі одна з причин, чому утворився ринок «сірих» напівлегальних перевізників «під мостами», розповів Тимошенко.

За його словами, на оновленому Центральному автовокзалі Києва працюватиме модель співпраці з перевізниками за європейським зразком — плата за заїзд. Вона становитиме 15% вартості квитка.

«Приватизація Центрального автовокзалу Києва — показовий кейс того, як приватизація ключових, але абсолютно застарілих інфраструктурних об’єктів перетворює їх на ефективні транспортні вузли», — пояснив Тимошенко.

Він зазначив, що головний автовокзал столиці – наразі флагманський проєкт змін на ринку автостанцій. Нові власники планують поширювати інноваційні підходи до роботи і на інших автовокзалах.

Як повідомили у Міністерстві інфраструктури України, нині розвитком Центрального автовокзалу та інших автостанцій у Києві та області займається компанія «Укрпас». Пасажиропотік оновленого автовокзалу розрахований на 7 тис. пасажирів на день, рейси відправляються майже до всіх обласних центрів та сусідніх країн.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В больнице Запорожья скончался школьник, который пережил клиническую смерть на уроке

В больнице Запорожья скончался школьник, который пережил клиническую смерть на уроке

Читать всю статью

Мы в соцсетях