Gorozhanin.com.ua

Будівництво Президентського університету «не зачепить» зелену зону на ВДНГ – Міносвіти

25 ноября
14:22 2021

Будівництво Президентського університету на території Експоцентру України не торкнеться зеленої зони. 

Про це на зустрічі з журналістами у четвер розповів заступник міністра освіти та науки Ігор Гарбарук, презентуючи концепцію Президентського університету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Створення інфраструктури університету відбуватиметься шляхом реконструкції діючих корпусів, павільйонів Експоцентру України. Вона 100% не буде торкатися лісу. Все це фейки, коли говорять про те, що якісь дерева вирізатимуть. Єдине, що там буде зніматися, це асфальтовані майданчики, недобудовані фундаменти, чагарники . Проєктом додатково передбачено озеленення», — сказав Гарбарук.

Він також зауважив, що в проєкті передбачено спорудження підземного паркінгу, який обслуговуватиме, окрім працівників та студентів університету, відвідувачів Експоцентру.

Гарбарук нагадав, що запуск освітнього процесу в університеті планується з 1 жовтня 2023 року. За його словами, ця дата є незмінною, і весь процес створення університету прорахований саме під цю дату.

Заступник міністра зауважив, що при визначенні місця для будівництва університету розглядалося кілька майданчиків. Локація Експоцентру України була обрана з декількох причин. «Вже готова повністю інфраструктура, поряд метро, дороги, мережі, поряд аеропорт Жуляни (міжнародний аеропорт «Київ» ім. Сікорського — ред.). Крім цього, поруч кілька університетів. Інфраструктурно це було правильно і логічно», — сказав Гарбарук.

Також, за його словами, створення освітнього закладу саме на цій території є продовженням стратегії розвитку території Експоцентру, яка була затверджена ще кілька років тому і передбачала збалансований мультифункціональний розвиток — «освітні, спортивні кластери». «Ці кластери будуть працювати цілий рік, інтеграція університетської складової логічна і була запланована», — зазначив заступник міністра.

Він додав, що на території університету планується 23 лабораторії, більше 40 лабораторних модулів. «Ці лабораторії матимуть спеціальні умови, сертифікацію, матимуть змогу працювати в закритих майданчиках. Ключове в цих лабораторіях — вони будуть кросфункціональними. У нас є 6 основних напрямків, всі ці лабораторії будуть відкритими , колективними, у них буде повна кооперація з іншими університетами», — підкреслив Гарбарук.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у травні цього року під час форуму «Україна 30. Освіта і наука» підписав Указ про створення Президентського університету майбутнього. Заклад має стати інноваційним освітнім простором для підготовки фахівців з новітніх технологій.

16 червня Кабінет Міністрів схвалив концепцію реалізації проєкту «Президентський університет».

У ній передбачено, що цей проєкт має започаткувати зразкову модель інноваційного освітньо-наукового хабу шляхом створення сучасного закладу завдяки концентрації найкращих матеріальних і людських ресурсів країни.

Очікується, що новий університет готуватиме фахівців за такими освітніми напрямами: інформаційні технології, кібербезпека, нанотехнології, космічні технології, біотехнології та наука про здоров’я, енергетика, глобалізація та міжнародні комунікації.

Згідно з концепцією, університет здійснюватиме підготовку за рівнями бакалавр, магістр, MBA, MBI, доктор філософії.

Університет планують побудувати до вересня 2023 року.

Share

Статьи по теме

Последние новости

З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY