Gorozhanin.com.ua

Як збільшити розмір пенсії: експерт розповів про можливості забезпечити гідну старість

Июнь 30
21:07 2020

Про пенсії слід задуматися якомога раніше, щоб мати можливість забезпечити собі гідну старість. Економіст Олександр Охріменко розповів, що насправді відбувається сьогодні в пенсійній сфері України.

На сьогоднішній день українські пенсіонери отримують мізерну допомогу, яка складає в середньому 28 відсотків від трудових доходів. Тоді як за стандартами Міжнародної організації праці (МОП), пенсія має становити не менше 40 відсотків від трудових доходів. У чому ж причина такого злиденного існування українських пенсіонерів?

За словами Олександра Охріменка, в Україні офіційно працюють значаться 5 мільйонів осіб, ще 2 – бізнесмени. Таким чином, 7 мільйонів чоловік працюють і платять податки в казну держави. А пенсіонерів в Україні 11 мільйонів. Зрозуміло, що 7 мільйонів громадян не можуть забезпечити гідне існування такої кількості пенсіонерів і всієї держави в цілому.

Якщо збільшити податкові відрахування, то це стане непосильним ударом по українському бізнесу, що в кінцевому підсумку лише погіршить ситуацію в економіці країни.

Економічний експерт вважає, що держава могла б збільшити цільову емісію гривні, надрукувавши потрібну кількість грошей. Наприклад, якщо додати до пенсії кожного літнього українця за 100 гривень, то до кінця року він в цілому отримає додаткових 1200 гривень. Ці гроші підвищать купівельну спроможність громадян і тим самим будуть стимулювати економіку України, вважає Охріменко.

Що стосується накопичувальної системи пенсій, то, за словами Олександра Охріменка, щоб це дало відчутний результат, відкладати на старість треба не менше 25 років, що підходить для молоді. При цьому експерт уточнив, що половина суми має бути переведена в іноземну валюту, щоб уникнути можливого повного знецінення гривневих вкладів.

Нагадаємо, раніше в ПФУ розповіли, чому не всім українцям підвищили пенсії на 11 відсотків.

The post Як збільшити розмір пенсії: експерт розповів про можливості забезпечити гідну старість appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

В США ученый растратил грант в пользу Китая

Читать всю статью

Мы в соцсетях