Gorozhanin.com.ua

Відставка глави Нацбанку України: політики рекомендують українцям, поки не пізно, скуповувати валюту

04 июля
18:06 2020

Відставка глави Нацбанку Якова Смолія може спровокувати в Україні не тільки фінансову, але й політичну кризу, оскільки у нас в країні економіка – теж політика. Звістка про те, що Смолій подав заяву про відставку, справило ефект вибуху інформаційної бомби.

Приводом для відставки, кажуть люди обізнані, став конфлікт Якова Смолія з Володимиром Зеленським, який трапився 30 червня під час засідання Нацради реформ. У той же день Смолій безуспішно намагався залишити на посаді свого заступника Олега Чурія, який очолює в Нацбанку валютний блок.

Питання щодо продовження повноважень “головного валютника країни” глава Нацбанку виносив на обговорення Ради НБУ, однак члени Ради абсолютно безпідставно відхилили його розгляд.

“Безпідставна відмова поставити цю кандидатуру на голосування може вказувати на політичну вмотивованість окремих членів Ради НБУ, які не підтримали цю пропозицію”, – прокоментувала прес-служба Нацбанку.

Наступного дня з’явилася заява Смолія про відставку, яку він також мотивує політичним тиском.

При цьому негайно з’явилася й реакція Офісу президента, що вилилася в загальні фрази щодо пріоритетів і незалежності Нацбанку України.

В Мережі також бурхливо обговорюють цю тему. Зокрема, банкір Сергій Фурса назвав її “поганою новиною для України”. Підлив оливи у вогонь і колишній нардеп Борислав Береза.

“Гривні хана. Друкуватимуть її, як фантики. Долари можна викуповувати. Євро можна викуповувати”, – заявив екс-нарпдеп.

Політолог Тарас Березовець поспішив вибухнути своїм прогнозом, хто стане новим главою НБУ.

“До речі, в серіалі "Слуга народу" главою Нацбанку була Ольга Міщенко, колишня дружина Голобородько. P. S. Роль глави Нацбанку Міщенко зіграла актриса Олена Кравець. Запам’ятайте цей пост”, – єхидно пише Березовець.

При цьому шеф-редактор порталу “Хвиля” Юрій Романенко вважає, що заява Смолія – не більше, ніж вправний шантаж, розіграний самим главою НБУ. Мовляв, Смолій прекрасно знає, що в Раді не нашкребуть достатньо голосів за його відставку.

“Найсмішніше, що голосів під відставку Смолія в Раді немає. В СН сотні голосів не вистачить. Так що там буде весело. Більше схоже на шантаж з боку НБУ. Але криза знатна може вийти. Коротше, не вийте. Тіло ще не винесли і воно навіть тепленьке”, – написав у своїй манері Романенко.

Хоча, кажуть, з Офісу президента вже пішов у Раду сигнал, щоби “правильно” проголосували за відставку. Позицію президентської влади чітко сформулювала радник керівника Офісу президента України з банківських питань Вікторія Страхова.

“Від епохи кризового менеджменту варто перейти до епохи розвитку. І неспівпадіння поглядів не може вважатися тиском”, – пише вона.

Нагадаємо, ще недавно прем’єр Денис Шморгав хвалив Нацбанк і його голову за зниження банківської ставки з 11 до 6%. До того ж, він хвалив Нацбанк за те, що завдяки спільним зусиллям уряду і банку вдалося домогтися кредиту МВФ.

The post Відставка глави Нацбанку України: політики рекомендують українцям, поки не пізно, скуповувати валюту appeared first on Today.ua.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У Києві відкрили меморіальну дошку письменнику Григору Тютюннику

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY