Gorozhanin.com.ua

В Україні знову підвищують пенсійний вік для жінок: до яких змін готуватись

Февраль 12
10:53 2020

Для того, щоб українські жінки могли вийти на пенсію в 59 років, залишається вже менше 50 днів. З 1 квітня 2020 року вік виходу на пенсію для українських жінок буде підвищено ще на півроку. Таким чином, мінімальний вік для виходу на пенсію складатиме 59,5 року.

Втім, за даними ЗМІ, насправді вийти на пенсію в 59 років сьогодні можуть тільки ті жінки, які досягли цього віку пізніше 30 вересня 2019 року. Тобто ті, що народилися до 1 жовтня 1960 року.

У Пенсійному фонді України зазначили, що така вимога передбачається законом №1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ст. 26. Згідно із чинним законодавством, право виходу на пенсію в 59 років мають жінки, які народилися в період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1961 року. Ті, хто народився пізніше, вже не мають права вийти на пенсію в 59 років – тільки в 59,5.

Однак одного лише віку недостатньо. Жінкам, як і чоловікам, треба мати не менше 27 років страхового стажу, тобто стажу легальної роботи, з якої їхні роботодавці сплачували внески до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, якщо українцям “не вистачає” років для виходу на пенсію, необхідний стаж можна докупити.

The post В Україні знову підвищують пенсійний вік для жінок: до яких змін готуватись appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Илон Маск готов бесплатно разослать по миру аппараты искусственного дыхания

Илон Маск готов бесплатно разослать по миру аппараты искусственного дыхания

Читать всю статью