Gorozhanin.com.ua

Українським пенсіонерам можуть суттєво зменшити виплати: хто опинився в зоні ризику

Февраль 12
00:14 2020

Пенсії в Україні можуть різко скоротити для деяких категорій громадян. Зокрема, виплати будуть іншими для пенсіонерів, які працюють або здійснюють підприємницьку діяльність.

Згідно з чинним українським законодавством, у разі працевлаштування громадянина перерахунок з урахуванням нового прожиткового мінімуму для обчислення мінімального розміру або доплати не передбачено.

Під час призначення (перерахунку) пенсії громадянину під особистий підпис повідомляють, що в разі працевлаштування він мусить надати дані про це в органи Пенсійного фонду України. Про це також йдеться в пенсійному посвідченні. Якщо пенсіонер не повідомлятиме про такі зміни, а ПФУ дізнається про них під час звірки з державними реєстрами, то до такого пенсіонера можуть бути застосовані штрафні санкції – саме за рахунок цього “пенсія зменшиться”.

Пенсіонерам нагадують про необхідність своєчасно повідомляти про це в управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

Також важливо звернути увагу на правильність оформлення всіх документів.

Нагадаємо, станом на 1 січня в Україні налічувалося 11,3 млн пенсіонерів, а середня пенсія становила 3082,98 грн. Таким чином, за 2019 рік середня пенсія зросла на 437,32 грн або на 16,5%.

The post Українським пенсіонерам можуть суттєво зменшити виплати: хто опинився в зоні ризику appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    "Киевстар" вводит новые тарифы для абонентов

"Киевстар" вводит новые тарифы для абонентов

Читать всю статью

Мы в соцсетях