Gorozhanin.com.ua

Українцям збільшать кількість платіжок за комуналку: що зміниться з 1 травня

Март 09
12:51 2020

Українцям не тільки збираються ввести штрафи за кожен день прострочення оплати комуналки, але і збільшити кількість комунальних послуг. Якщо зараз щомісяця громадяни оплачують від 7 до 10 послуг, то з 1 травня їх буде 12. Це пов’язано з тим, що платіжку за холодну воду розділять на чотири частини — оплата за холодну воду, абонентська плата (платіжка за те, що надрукували і надіслали платіжку), оплата за перевірку лічильника та окремо за його обслуговування. Те ж саме буде стосуватися опалення і гарячої води.

Як саме буде вказуватися ця інформація – в одній квитанції або декількох – ще не вирішено. Крім того, для кожного багатоповерхового будинку буде розрахована своя вартість. Від форми управління будинком також буде залежати сума оплати і кількість платіжок. Вже в червні українці зможуть відчути на собі нововведення.

До травня важливо визначитися, яка компанія або мешканці будуть доглядати за станом свого дому. В обслуговування будинку входять труби, електромережі, насоси, ліфти, котельня, лічильники. Сходи, коридори, освітлення в них, дахи і підвали, а також ліфти — це все також належить мешканцям будинку. Щоб наступної зими не залишитися без тепла, потрібно самим протягом року готувати свій будинок, вчасно реагувати на аварійні ситуації і знаходити тих, хто буде обслуговувати мешканців. Завдання комунальників – підвести послугу (води, газу, тепла) до будинку, а щоб вона дійшло до квартири – це стане завданням мешканців.

Варіантів вирішення цього питання існує три:

  • укладення індивідуального договору між власниками квартири і монополістами;
  • колективний договір – його підписує весь будинок, по якому визначається людина або компанія, яка буде обслуговувати будинок.
  • статус колективного споживача – підходить тільки для ОСББ. В цьому випадку все вирішується на зборах мешканців будинку.

Нагадаємо, за кожен день прострочення абонентської плати за газ, яка була встановлена в Україні з 1 січня 2020 року, українцям доведеться платити штраф у двократному розмірі.

Як повідомлялося, в лютому українці отримали рекордно маленькі платіжки за газ.

The post Українцям збільшать кількість платіжок за комуналку: що зміниться з 1 травня appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Мужчина перечислил мошенникам 25 тысяч гривен за виртуальный трактор

Мужчина перечислил мошенникам 25 тысяч гривен за виртуальный трактор

Читать всю статью

Мы в соцсетях