Gorozhanin.com.ua

Українців можуть “нагріти” з ціною на газ: як зміняться тарифи у лютому

Февраль 12
14:53 2020

Кабінет міністрів України пообіцяв зниження тарифів на газ для українців, але експерти висловлюють сумніви щодо того, чи справді в результаті громадяни платитимуть менше. Так, згідно з постановою уряду, ціна на газ тепер буде жорстко прив’язана до ціни палива на нідерландському газовому хабі.

“З 1 січня 2020 року ціна придбання природного газу не може бути вищою за ціну продажу природного газу, визначену відповідно до пункту 13 цього Положення, за вирахуванням торгової надбавки (націнки) НАК “Нафтогаз України” на рівні 1,917 відсотка зазначеної ціни”, – йдеться в постанові Кабміну.

Зробили це для того, щоб тримати ціну на ринковому рівні. До цього вона становила 6,6 гривень на кубометр, а зараз буде коливатися, залежно від ціни на TTF. Станом на 28 січня середня ціна на кордоні з Україною дорівнює 5,7 грн за кубометр. Якщо до цього додати націнку “Нафтогазу” і доплату за транспортування, то українцям доведеться віддати за кубометр газу 6,8 гривень.

На думку члена біржового комітету Української енергетичної біржі Інни Щербини, ці зміни є позитивними, але недостатніми для повноцінного формування нормальних ринкових відносин. Для цього, за її словами, необхідно скасувати PSO (спеціальні ціни для населення, що нижчі, ніж для промисловості).

Також, на думку експерта, за новим підходом формування ціни на газ стоїть один підступ. Так, ціна на газ буде рахуватись за вартістю газу в перші 22 дні попереднього місяця. Образно кажучи, в березні газ порахують за лютневою біржовою вартістю і так далі – це може викликати проблему після закінчення опалювального сезону.

“Тобто, після закінчення опалювального сезону ціна буде ще на рівні “дорогих” зимових місяців. Цей вплив був би знівельований із початком “дорогого сезону”, але PSO припиняє дію 1 травня, якщо не буде чергової пролонгації”, – зазначила експерт.

Нагадаємо, раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко засумнівався в заявах Гончарука щодо зниження ціни на газ та закликав українців надсилати йому фото платіжок, де ціна вказана на 30% менше.

The post Українців можуть “нагріти” з ціною на газ: як зміняться тарифи у лютому appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В Запорожье произошел пожар в многоэтажке: спасатели эвакуировали владельца квартиры

В Запорожье произошел пожар в многоэтажке: спасатели эвакуировали владельца квартиры

Читать всю статью

Мы в соцсетях