Gorozhanin.com.ua

Тарифи на газ зростуть у 3 рази: скільки українці платитимуть за блакитне паливо

Март 17
16:45 2020

Влада України та обласні газові компанії прийшли до нової угоди, в результаті, українцям доведеться знову розщедритися. Для деяких категорій громадян в рази подорожчає транспортування газу.

Незважаючи на те, що в Національній комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг виправили помилки в своїх нормативах, які дозволять зменшити суми за газ, пощастить тільки "обраним". Ними виявилися українці, які нещодавно заселилися в новий будинок або квартиру, або тільки підключилися до системи газопостачання.

Що стосується всіх інших, то їм, як вважають експерти, доведеться змиритися з істотним підвищенням тарифів.

Так, згідно з новою методикою облгазів, розрахунок оплати за доставку газу безпосередньо прив’язаний до річної споживаної потужності:

  • з газовою плитою – 39 кубічних метрів в рік,
  • з плитою та колонкою – 126 кубічних метрів в рік,
  • з автономним опаленням – 314 кубічних метрів в рік.

Щоб правильно розрахувати суму, визначте, до якої категорії відноситься ваше житло, потім помножте ваш тариф на транспортування газу на обсяг споживання. Отриману суму розділіть на 12 місяців.

Вкрай невигідний даний спосіб розрахунків тарифів на транспортування газу для домогосподарств з автономним опаленням, які споживають приміром 100 – 200 кубометрів газу в рік. Їм доведеться сплачувати мінімальну річну потужність – 314 кубічних метрів в рік.

Будинки, що споживають 314 і 100-200 кубометрів газу в рік, будуть платити однакову суму за транспортування блакитного палива.

Нагадаємо, раніше влада України обіцяла населенню істотне зниження тарифів на газ.

The post Тарифи на газ зростуть у 3 рази: скільки українці платитимуть за блакитне паливо appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Apple представит iPhone 12 mini на бюджетном процессоре

Читать всю статью

Мы в соцсетях