Gorozhanin.com.ua

Підвищення пенсійного віку: як вийти на пенсію раніше та домогтися збільшення виплат

Февраль 14
10:58 2020

В Україні з кожним роком буде підвищуватись пенсійний вік, а також трудовий стаж, необхідний для виходу на заслужений відпочинок. Втім, деяких категорій громадян це не торкнеться.

У Пенсійному фонді України зазначили, що після підвищення мінімального страхового стажу одразу на десять років, що відбулося ще два роки тому, в 2018 році, кілька мільйонів українців, у яких не набирався необхідний стаж на момент досягнення ними 60 років, опинились без виплат.

“Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку (59,5 або 60 років) немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше, після досягнення 63 років”, – повідомили у ПФУ.

Якщо ж необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років також не буде “накопичено”, пенсію можна отримати після 65 років. Але в ПФУ наголосили, що для цього потрібно мати не менше 15 років страхового стажу.

Втім, є і винятки: наприклад, 60-річний пенсіонер на сьогоднішній день “накопичив” 26 років і 2 місяці трудового стажу, продовжуючи при цьому працювати. До кінця 2020 року він “назбирає” вже 27 років стажу і зможе оформити пенсію за віком без необхідності чекати свого 63-річчя. Громадянин при цьому може і далі залишатись на своїй роботі, а в майбутньому, через два роки, йому перерахують і збільшать пенсію.

Раніше повідомлялось, що українські пенсіонери масово вимагають через суд повернути їм надбавки.

The post Підвищення пенсійного віку: як вийти на пенсію раніше та домогтися збільшення виплат appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Apple выкупила компанию Voysis

Apple выкупила компанию Voysis

Читать всю статью