Gorozhanin.com.ua

Пенсії в Україні почнуть виплачувати по-новому: ПФУ підготував сюрприз для пенсіонерів

Май 27
12:44 2020

Пенсії в Україні хочуть почати виплачувати по новій накопичувальній системі. Таким чином планується частково розвантажити Пенсійний фонд, який не справляється з навантаженням. Адже якщо в країні в найближчі роки в пенсійній системі нічого не зміниться, то ЄСВ (22% від зарплати) доведеться збільшувати вдвічі, що роботодавці просто не потягнуть.

Вирішувати цю проблему потрібно вже зараз. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, у Кабміні розглядають такий варіант: взяти 2% ЄСВ і ще 2% по ПДФО (податок на доходи фізичних осіб). Ці 4%, за словами прем’єр-міністра, дозволяють у сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн.

Таким чином планується створити якийсь пенсійний депозит, куди частину грошей відправляє держава, а частину – майбутній пенсіонер. Гроші можна буде забрати відразу, оформити розстрочку на 5-10 років або ж довічне утримання з фіксованою сумою.

Накопичувальну систему пенсій в Україні уряд хоче запровадити до 1 січня 2021 року. Законопроект “Про внесення змін у деякі закони України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи” поки що не зареєстрований у Верховній Раді і знаходиться на громадському обговоренні.

Цей законопроект передбачає три професійні пенсійні програми:

  • право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50;
  • право на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років;
  • можливість взяти участь у накопичувальній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, та отримати пенсійні виплат по досягненні 55 років.

Передбачається, що для учасників першої програми розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) зросте на 15%, для другої – на 7%, і на 3% для учасників третьої програми.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня деяким категоріям пенсіонерів підвищать виплати, у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

The post Пенсії в Україні почнуть виплачувати по-новому: ПФУ підготував сюрприз для пенсіонерів appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Netflix пообещал выпустить сиквел "Ведьмака"

Netflix пообещал выпустить сиквел "Ведьмака"

Читать всю статью

Мы в соцсетях