Gorozhanin.com.ua

Пенсійний стаж можна докупити: кому, як і скільки це коштує

Февраль 11
17:47 2020

Якщо українцям “не вистачає” років для виходу на пенсію, необхідний стаж можна докупити. Українські журналісти розібрались, хто і як може це зробити, а також скільки це буде коштувати.

Слід зазначити, що пенсії в Україні в поточному році зможуть оформити громадяни за віком з необхідним страховим стажем — від 27 років. До 2028 року необхідний стаж суттєво зросте – до 35 років.

Експерти зазначають, що до закінчення даної пенсійної реформи у 2028 році половина громадян просто не зможуть оформити пенсію в 60 років, оскільки не матимуть необхідного стажу.

Саме тому в Пенсійному фонді України пропонують докупити роки стажу.

Так, законодавство передбачає можливість покупки до 5 років стажу. При цьому кожен рік буде “коштувати” приблизно 25 тис. грн.

Вартість покупки стажу розраховують за формулою, в яку входить розмір єдиного соціального внеску (на сьогоднішній день він складає 1039 гривень).

Формула виглядає таким чином: Стаж = ЄСВ * Коефіцієнт * Кількість місяців.

Раніше повідомлялось, що українці можуть втратити частину свого трудового стажу, який враховується при нарахуванні пенсії, у тому разі, якщо роботодавець вчасно не надасть органам Пенсійного фонду України інформацію про сплату страхових внесків свого працівника.

The post Пенсійний стаж можна докупити: кому, як і скільки це коштує appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Франция оказалась в эпицентре скандала из-за Украины — что случилось

Франция оказалась в эпицентре скандала из-за Украины — что случилось

Читать всю статью