Gorozhanin.com.ua

Пенсії в Україні: кому суд заборонив підвищувати пенсійний вік

Февраль 12
23:23 2020

Конституційний Суд України скасував положення, що передбачає поетапне підвищення пенсійного віку та отримання пенсії окремими категоріями осіб.

Йдеться про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсії на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсії за вислугою років для працівників, визначених в нормах закону №213.

При цьому в суді пояснили, що КСУ виходить з того, що у працівників, які працювали у шкідливих умовах і погоджувалися на таку роботу через можливість отримання окремих пільг, були об’єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на особливих умовах.

Зокрема, на пільгових умовах мають право на пенсії за віком, незалежно від місця останньої роботи:

  1. Працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, – за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників та за результатами атестації робочих місць.
  2. Працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, – за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників та за результатами атестації робочих місць.
  3. Чоловіки-трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства.
  4. Жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів.
  5. Жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами на колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства.
  6. Жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну.
  7. Працівниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах та машинах, за списком виробництв і професій, що затверджується в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів.
  8. Жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей, – незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів;

Повний перелік категорій осіб, які на пільгових умовах мають право на пенсії за віком, незалежно від місця останнього місця зайнятості, можна переглянути в рішенні КСУ і відповідних нормах закону про пенсійне забезпечення, замовивши тестовий доступ до систем.

Нагадаємо, нещодавно в українців виникли проблеми з отриманням пенсії.

The post Пенсії в Україні: кому суд заборонив підвищувати пенсійний вік appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Microsoft опубликовала информацию о предстоящем релизе Windows 10 May 2020 Update

Microsoft опубликовала информацию о предстоящем релизе Windows 10 May 2020 Update

Читать всю статью

Мы в соцсетях