Gorozhanin.com.ua

Пенсії в березні і квітні підвищать не всім: хто з українців залишиться без надбавок

Февраль 15
10:14 2020

Українським пенсіонерам не тільки збираються підвищити пенсійний вік, але також піднімуть і самі пенсії. Найближче планове підвищення очікується в березні. Це буде автоматичний перерахунок, в результаті якого пенсії в середньому піднімуть на 8,5 -12%. У квітні планується перерахувати пенсії працюючим пенсіонерам. Однак, не варто радіти завчасно. Адже у Пенсійному Фонді повідомили, що пенсії підвищать не всім категоріям громадян.

У формулі, за якою здійснюється перерахунок пенсій, враховується стаж, розмір зарплати, береться 50% від суми зростання середньої зарплати в країні за минулі три роки і враховується 50-відсотковий коефіцієнт зростання споживчих цін за попередній рік.

Пенсії за віком, по інвалідності, по втраті годувальника, за вислугу років та пенсії військовослужбовців строкової служби, які виплатять в березні, проіндексують виходячи з показника середньої зарплати 3764 грн. 40 коп. Чорнобильці-ліквідатори, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримають надбавки, виходячи з показника середньої зарплати в Україні за 2006 рік — 928 грн. 81 коп.

Хто ж з пенсіонерів залишиться без підвищення? Не варто чекати надбавок до пенсії тим, хто отримує максимальні пенсії, соціальні пенсії, для нарахування яких взагалі не було стажу та заробітної плати, а також спецпенсії, нарахування яких вже скасовано, але держслужбовці, прокурори, судді, помічники народних депутатів та наукові співробітники їх все ще отримують.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам у квітні відбудеться для тих, у кого після їх виходу на пенсію вже минуло 2 роки, і весь цей час вони працювали, збільшуючи свій страховий стаж.

Нагадаємо, в січні середній розмір пенсії за віком в Україні склав 3082,98 грн. Пенсії по інвалідності склали 2641 грн, ті, хто втратили годувальника, в середньому отримали за грудень 2916 грн. Пенсії за вислугу років нині становлять 4500 грн, соціальні пенсії — 1644 грн.

Раніше повідомлялося, кого з українців не торкнеться підвищення пенсійного віку на 5 років.

The post Пенсії в березні і квітні підвищать не всім: хто з українців залишиться без надбавок appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

В КНДР заявили, что не считают возможным отказаться от ядерного оружия

Читать всю статью

Мы в соцсетях