Gorozhanin.com.ua

Коронавірус “вдарить” по курсу і цінам: аналітики прогнозують долар по 35 грн

Март 25
12:27 2020

Коронавірус, який уражає все більше людей у світі та Україні, може сильно “вдарити” по курсу долара. За прогнозами генерального директора Dragon Capital Томаша Фіали, валюта США може підскочити до 35 грн.

Фіала вважає, що обвал економіки може бути настільки сильним, що криза, яка була в 2009 році, може здатися українцям одним з кращих сценаріїв.

“Думаю, що в кращому випадку повториться криза, яка була в світі в 2009 році, якщо карантин в основних країнах, в тому числі в Україні, Євросоюзі, Америці, триватиме максимум три місяці, якщо не затягнеться до другого півріччя”, – сказав економічний експерт.

Якщо кількість заражених коронавірусом піде на спад до кінця травня і економіка почне працювати до кінця третього кварталу 2020 року, за прогнозами Фіали, світовий ВВП має скоротитись на 1-2%, а український – на 4%.

Таке скорочення, за його словами, є більшим, ніж в 2009 році.

“Це означає, що курс буде 30 грн за долар,, інфляція – 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету”, – вважає експерт.

Нагадаємо, курс долара під час карантину, оголошеного в Україні через коронавірус, згідно з даними НБУ, продовжує зростати.

The post Коронавірус “вдарить” по курсу і цінам: аналітики прогнозують долар по 35 грн appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Как справиться с сухостью кожи весной

Как справиться с сухостью кожи весной

Читать всю статью