Gorozhanin.com.ua

Долар по 35: як коронавірус змінить курс валюти в Україні

Март 29
09:51 2020

Курс долара в Україні на фоні оголошеного карантину через коронавірус вже зовсім скоро може досягти 30 грн/дол., а при найгіршому сценарії – 35 грн/дол. За даними інвестиційної компанії Dragon Capital, тривалий карантин може вплинути на скорочення валового внутрішнього продукту України в межах 4-9%, що безумовно вплине на курс валюти.

Генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіал заявив, що після закінчення епідемії світова економіка скоротиться на 1-2%, а пік заражень коронавірусной інфекції, за його словами, в Україні припаде на середину травня.

У базовому сценарії очікується, що карантин в Україні закінчиться максимум через два місяці, економіка впаде на 4% і очікується девальвація курсу до 30 грн за долар на кінець року. Більш негативний сценарій передбачає, що пік коронавірусної епідемії припаде на літо, і тоді падіння ВВП складе 9%, а курс долара виросте до 35 грн.

Станом на 29 березня, курс долара в Україні становить 28,18 грн/дол., євро подорожчало до 30,9 грн/євро.

Продовження карантину до 24 квітня негативно вплине на курс долара. Прогнозується, що в Україні буде катастрофічно не вистачати валюти, а іноземці будуть позбавлятися від українських боргових паперів.

Раніше повідомлялося, що в результаті коронавірусної епідемії падіння світового ВВП буде більшим, ніж у 2009 році.

The post Долар по 35: як коронавірус змінить курс валюти в Україні appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В Запорожье стартовала сессия горсовета: какие вопросы планируют рассмотреть

В Запорожье стартовала сессия горсовета: какие вопросы планируют рассмотреть

Читать всю статью

Мы в соцсетях