Gorozhanin.com.ua

Анонсоване Зеленським підвищення зарплат може не відбутися: що відомо

Июнь 29
15:40 2020

Президент Володимир Зеленський раніше анонсував підвищення мінімальної зарплати українців до 5000 грн з 1 вересня, проте цього поки навіть не передбачено в бюджеті, розповів економіст Андрій Новак в ефірі українського телеканалу.

Незважаючи на те, що у зв’язку з коронавірусом в Україні, як і в інших країнах, почалася економічна криза, президент поставив перед Кабмін завдання про підвищення мінімальної зарплати. За дорученням гаранта глава Кабміну Денис Шмигаль і глава Мінфіну Сергій Марченко провели розрахунки і дійшли висновку, що мінімалку можна підвищити. Вони також представили графік поетапного підвищення мінімальної зарплати. Для цього був розроблений приблизний план, згідно з яким з 1 вересня 2020 року розмір мінімальної зарплати становитиме 5000 гривень, з 1 січня 2021 – 6 тисяч, а з 1 липня 2021 рівень мінімалки підніметься до 6,5 тисячі гривень.

За словами економіста, всі ці підвищення не закріплені в бюджеті і не проголосовані Верховною Радою. Щоб підвищення зарплат відбулося, потрібно внести зміни в державний бюджет. Поки що цього зроблено не було, а людям вже дали надію. Тим більше, з урахуванням “дірки” в бюджеті, не варто бути впевненим, що парламент підтримає ініціативу президента.

“Ми бачили приклади “підтримки” парламентом уряду. Побачили, що такої підтримки немає, тому що парламент двічі відхилив навіть програму діяльності уряду. Тепер, якщо уряд поставить на голосування у тому числі зміни до бюджету, в тому числі підвищення зарплати з 1 вересня, парламент також може не проголосувати. А якщо парламент не проголосує, підняти зарплати в державному секторі буде неможливо, як і в приватному”, – зазначив Андрій Новак.

Нагадаємо, спікер українського парламенту Дмитро Разумков анонсував підвищення зарплат своїм колегам, зазначивши, що за останній рік його зарплата виросла на 3000 гривень.

The post Анонсоване Зеленським підвищення зарплат може не відбутися: що відомо appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В Запорожье произошел пожар в многоэтажке: спасатели эвакуировали владельца квартиры

В Запорожье произошел пожар в многоэтажке: спасатели эвакуировали владельца квартиры

Читать всю статью

Мы в соцсетях