Gorozhanin.com.ua

Загальна мобілізація в Україні: яких спеціальностей зараз бракує в армії

14 августа
14:03 2022

В Україні планують продовжити воєнний стан, а разом із ним – мобілізацію. В Україні дещо змінилась система комплектування ЗСУ. Якщо раніше мовилось про набір у підрозділ за кількістю, то зараз його намагаються наповнювати за спеціальністю.

Редакція розкаже, які спеціальності зараз найбільш необхідні у ЗСУ та кого шукають для комплектування військових частин.

Секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, ветеран АТО Роман Костенко розповів, яких спеціальностей бракує в армії. Саме їх, набиратимуть під час мобілізації у першу чергу.

За словами Костенко, такий підхід до мобілізації для того, щоб там були усі ті, хто може знадобитись.

Для прикладу він навів потребу у наборі механіків-водіїв танків, а також навідників-операторів танків. І припустимо, що в такому випадку до територіальних центрів комплектування приходить медик, який раніше був в армії. Останніх, зауважив Костенко, вистачає. Тож його можуть попросити зачекати, коли виникне потреба.

«Водночас є людина, яка вже служила в армії танкістом. Припустимо, зараз вона не дуже хоче йти служити, але вона потрібна. Тому їй дають повістку та забирають на службу», – зауважив він.

Роман Костенко також додав, що наразі більш ніж достатньо піхотинців. Тож їхній набір наразі на паузі. Натомість вкрай необхідні водії. Наприклад, рідкісна спеціальність – оператор протитанкових ракет.

Костенко зазначив, що є безліч добровольців, у яких відсутній армійський досвід, але є неабияке бажання. Але в такому випадку ТЦК віддасть перевагу тому, хто вже служив в армії. А все тому, що йому необхідно трохи підучитися, щоб бути готовим до війни.

Наразі військові частини доукомплектовують за територіальним принципом. Якщо потрібно буде поповнювати військову частину у Закарпатському регіоні, то використають спочатку резерви Закарпатського територіального центру. Якщо цього буде недостатньо – звернуться до сусідніх.

Якщо потрібні гранатометники, а на обліку в конкретному територіальному центрі їх немає, то шукатимуть у найближчих центрах.

Нагадаємо, що за неявку до військкомату очікує відповідальність. Призовнику-ухилянту може загрожувати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, за відсутність появи у військкоматі без поважних причин очікує штраф у розмірі від 85 до 119 гривень. Повторне порушення обійдеться вже у 255 гривень.

Якщо ж військовозобов’язаний не приходить до військкомату після проходження медичної комісії, то на нього очікує навіть обмеження волі на термін до 3 років.

Статьи по теме

Последние новости

«Бавовна» у Джанкої: перелік знищених цілей ворога

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.