Gorozhanin.com.ua

Підприємства Групи Метінвест у Кривому Розі та Кам’янському вимушені частково припинити роботу

01 июля
02:49 2022

Підприємства Групи Метінвест у Кривому Розі та Кам'янському вимушені частково припинити роботу

В червні Група Метінвест розпочала призупиняти роботу ГЗК у Кривому Розі. А з 1 липня заморожується видобуток на гірничо-збагачувальних комбінатах у Кривому Розі — Інгулецькому ГЗК і спільному підприємстві Південний ГЗК. Також фірма скорочує роботу «Каметсталі» до однієї домни. Із гірничо-збагачувальних комбінатів Групи в Україні продовжить роботу зі зменшеною потужністю лише Центральний ГЗК.

Про це повідомили в пресслужбі компанії Група Манівест.

Призупинення видобутку на ГЗК та перехід «Каметсталі» на роботу однією домною є вимушеною мірою, яку Група максимально відтермінувала з 24 лютого за рахунок власних резервів.

Головним фактором є продовження російського вторгнення в Україну. Але ситуація в економіці країни також залишається важкою та має тенденцію до погіршення через низку дестабілізуючих факторів, які не дають змогу нашим підприємствам повноцінно працювати та планувати свою діяльність більш ніж на місяць уперед.

Причини призупинення роботи:

  • Зміни у логістиці гірничо-металургійного комплексу та висока вартість перевезень до кінцевого споживача. Раніше всі перевезення готової продукції Група здійснювала морським транспортом. Зараз порти заблоковані, тож ми змушені відправляти продукцію тільки залізницею. Логістичні витрати зросли в декілька разів проти довоєнного часу, готова продукція місяцями стоїть у черзі на кордоні з ЄС.
  • Висока собівартість виробництва металопродукції, що постійно зростає через підвищення цін на енергоносії, зокрема природний газ, сировину, та відсутність попиту на металеві вироби на внутрішньому ринку нашої країни, який зазнав скорочення на понад 2/3 проти лютого цього року.
  • Зовнішні чинники, що негативно впливають на галузь: значне падіння світових цін на чавун і сталь, скорочення попиту на металопродукцію та обсягів споживання залізорудної сировини через зменшення виробництва металопродукції на європейських підприємствах.

Щоб не залишити працівників без роботи, компанія максимально залучить їх до проведення ремонтних робіт та упорядкування території на вищезгаданих активах зі збереженням основного заробітку.

«Враховуючи складну ситуацію та щомісячну тенденцією до погіршення, тільки регулятивна підтримка з боку держави може гарантувати виживання галузі, відновлення роботи підприємств та повернення спроможності галузі тримати економічний фронт. Насамперед йдеться про оптимізацію логістичної складової, а також інші регуляторні рішення, які допоможуть галузі залишитися на плаву», — зазначили в компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Статьи по теме

Последние новости

До Києва поїздом приїхала голлівудська акторка Джессіка Честейн, — ВІДЕО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY