Gorozhanin.com.ua

Як “відмазатися” від штрафу – Верховний суд України встав на сторону водіїв

Март 09
19:13 2020

Верховний Суд України в своєму рішенні по справі N 524/9827/16-а постановив, що водій не повинен платити штраф за порушення правил дорожнього руху, якщо поліцейський не дозволив йому скористатися послугами адвоката.

У 2016 році в Кременчуці поліція оштрафувала водія за порушення ПДР. Йому не дали скористатися послугами адвоката, хоча було подане відповідне письмове клопотання. Сума штрафу невелика (255 грн), тим не менш, водій вирішив оскаржити дії правоохоронців у суді.

Суд першої інстанції задовольнив позов водія частково. Поліція подала апеляційну скаргу. В кінцевому підсумку розглядом цієї справи зайнявся Верховний Суд.

ВС звернув увагу на те, що водій подав поліцейським письмове клопотання, в якому виявив бажання скористатися допомогою адвоката. Однак, поліцейський залишив клопотання без уваги. Цим він порушив права особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, що призвело до порушення порядку розгляду справи.

Таким чином, якщо водій висловив бажання спілкуватися з поліцією тільки у присутності свого адвоката, але йому це не дозволили, накладений на нього штраф незаконний.

The post Як “відмазатися” від штрафу – Верховний суд України встав на сторону водіїв appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Анекдоты дня 2 июня

Анекдоты дня 2 июня

Читать всю статью

Мы в соцсетях