Gorozhanin.com.ua

Суд роз’яснив, що дія знака «Зупинка заборонена» поширюється і на тротуар

Февраль 12
02:53 2020

Поліція має законне право штрафувати водіїв за зупинку автомобіля на тротуарі в зоні дії дорожнього знаку "Зупинка заборонена", так як тротуар є частиною дороги. До такого висновку по справі № 686/13619/17 дійшов Верховний Суд України.

У 2017 році в Хмельницькому інспектор поліції оштрафував водія за зупинку автомобіля біля дому в зоні дії знаку "Зупинка заборонена". Сума штрафу – 225 грн. Водій вирішив, що поліція не повинна була цього робити, і звернувся до суду з проханням скасувати штраф. Його головним аргументом було те, що автомобіль перебував на тротуарі, а не на дорозі.

Цікаво, що місцевий суд першої інстанції та апеляційний суд скасували постанову інспектора. Тоді поліція звернулася у вищестоящі судові органи, і справа дійшла до Верховного Суду.

Верховний Суд, уважно ознайомившись з усіма матеріалами цієї справи, постановив залишити в силі штраф для водія, так як інспектор поліції діяв згідно з законодавством. Справа в тому, що згідно ПДР і ст. 1 Закону України "Про автомобільні дороги" дорожній знак "Зупинка заборонена" поширюється на всю дорогу, а тротуар є її елементом.

The post Суд роз’яснив, що дія знака "Зупинка заборонена" поширюється і на тротуар appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    В Запорожье пьяный водитель устроил ДТП

В Запорожье пьяный водитель устроил ДТП

Читать всю статью

Мы в соцсетях