Gorozhanin.com.ua

Пора запасатися: Моторна олива може подорожчати на 50%

Май 31
21:45 2020

В Україні з 23 травня набули чинності зміни до Податкового кодексу, в результаті чого моторна олива може подорожчати на 50%. Справа в тому, що "інші мастильні матеріали та інші дистиляти" (тобто фактично це моторна олива) включили в список підакцизних товарів зі ставкою акцизу €213,5/тис. л.

"Інші мастильні матеріали та інші дистиляти" – це базові і індустріальні мастила. На основі базових мастил роблять моторну оливу. Раніше вони не підпадали під категорію акцизних. Тепер же за 1000 літрів базового мастила потрібно заплатити акцизний податок в 213,5 євро. Це означає, що ціна за тонну збільшиться приблизно на 47%.

Виробники і компанії-імпортери вважають, що базове мастило потрапило в список підакцизних товарів "помилково". Вони вже оприлюднили відкрите звернення до Президента України, Кабміну і Верховної Ради, в якому просять у найкоротші терміни виправити технічну помилку. Звернення підписали 29 українських компаній, які займаються виробництвом і імпортом мастил.

Виробники і компанії-імпортери відзначають, що введення акцизу на базові і індустріальні мастила призведе до зростання цін і закриття цілого ряду підприємств.

Як уряд і Президент відреагували на прохання про скасування акцизу на базові та індустріальні мастила – поки не відомо. Сподіваємося, вони задовольнять її, і моторна олива дорожчати не буде.

The post Пора запасатися: Моторна олива може подорожчати на 50% appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Чому ракета Falcon 9 є секретним інгредієнтом успіху SpaceX

Чому ракета Falcon 9 є секретним інгредієнтом успіху SpaceX

Читать всю статью

Мы в соцсетях