Gorozhanin.com.ua

Війна в Україні: що означає перехід у нову фазу

07 декабря
00:31 2023

З приходом зими розв’язана рф війна в Україні переходить у нову фазу, заявив Президент В. Зеленський в інтерв’ю The Associated Press. Він переконаний, що захист цивільних територій на додаток до підтримки оборони на лінії фронту робить зимову кампанію особливо складною.

У Центрі протидії дезінформації проаналізували, що означає перехід у нову фазу війни в Україні, передає редакція 056.

Президент України ВолодимирЗеленський зазначив, що новий етап війни з росією обумовлений тим, що «зима ускладнює бойові дії після літнього контрнаступу». Хоча під час українських контрнаступальних дій вдалося домогтися певних територіальних успіхів у боротьбі з краще озброєним та укріпленим противником, досягти всіх запланованих цілей Україні не вистачило сил. Президент це пов’язує з тим, що Україна не отримала від союзників усього необхідного озброєння, а обмеження в чисельності збройних сил не дали змоги швидко перейти в наступ.

Внаслідок дощів і мокрого снігу відчутно знижується прохідність бронетехніки, зокрема колісної, яка складає значну частину військової техніки Сил оборони (французькі AMX-10, австралійські Bushmaster PMV, американські Humvee тощо). Висока хмарність, велика кількість опадів, низька видимість у перехідні періоди зими ускладнюють вильоти авіації та відчутно знижують видимість безпілотників, підвищуючи можливість їхньої втрати. Крім того, внаслідок підмерзання пороху зменшується дальність стрільби артилерії, а самі гармати стають значно менш маневреними. З активізацією використання ворогом FPV-дронів, ускладнюється й можливість зігрівання в окопах за допомогою відкритого вогню, адже тепло та дим на значній відстані демаскують позиції і роблять їх ціллю для ворога. 

В зимовій військовій кампанії кремль сподівається переламати ситуацію на свою користь, щоб виснажити Україну і довести колективному Заходу безперспективність її подальшої підтримки. Для путіна прорив на фронті залишається єдиним шансом зміцнити свою владу та впевнено перемогти на президентських виборах восени 2024 року. Тим більше, що для досягнення мети путін перевів економіку росії на воєнні рейки та готовий до ще жахливіших втрат військових на фронті (у боях за Авдіївку рф щодня втрачає понад 900 людей). Ситуація ускладнюється тим, що хід виборчих перегонів у США ставить під сумнів збереження в 2024 році цьогорічних обсягів американської фінансової та військової допомоги Україні.

Чого очікувати Україні взимку?

Військово-політичне керівництво України запевняє, що в холодну пору року зупинки контрнаступальних дій на окупованих росією територіях не відбудеться, а Збройні сили України зберігатимуть стратегічну перевагу на фронті. 

Проте об’єктивні причини обумовлюють певне стримання контрнаступальних дій Сил оборони для відновлення ресурсів та зведення фортифікаційних споруд на півночі та сході. Водночас цієї зими російське командування намагатиметься будь-яким способом збити наступальний потенціал Сил оборони України та спонукати її до затяжної оперативної паузи.

Як і минулого року, взимку прогнозується збільшення росією інтенсивності масштабних повітряних атак, цілями яких є енергетична інфраструктура, зернові склади, морські й річкові порти та цивільне населення. За даними речника Повітряних сил України Ю. Ігната, цьогорічна зима може стати рекордною по використанню росією дронів-камікадзе для атак по Україні. Для цього протягом останніх місяців росіяни обмежували кількість обстрілів та накопичували ракети для масованих обстрілів взимку. Це поряд з необхідністю підтримки лінії оборони фронту робить зимову кампанію особливо складною. Отже, головним індикатором надійності захисту військових і цивільних об’єктів України буде ефективність сил ППО. Наразі на бойовому чергуванні Україна має декілька батарей ЗРК Patriot від США, Німеччини та Нідерландів, які знищують понад 70% ракет і безпілотників, запущених рф. Загалом же, щоб «закрити все небо» країні необхідно 10-12 комплексів Patriot або аналогічних систем. Тож на зиму для Києва є вирішальними поставки ЗРК та боєприпасів з Німеччини. Наразі Німеччина передала Україні генератори та зенітно-ракетні комплекси Patriot, а німецький оборонний концерн Rheinmetall підтвердив, що з серпня боєприпаси для Gepard виробляються виключно для України. До речі, у зовнішньополітичному відомстві Німеччини закликали союзників України створити «захисний зимовий щит», щоб убезпечити від можливих російських обстрілів. 

Отже, початок нової фази війни з росією означає, що бойові дії продовжаться, але зміниться їх тактика в напрямку дій малими групами за підтримки артилерії та ставки на протитанкові комплекси й використання БПЛА замість броньованої техніки. Зимова кампанія характеризуватиметься позиційними боями, активними контрбатарейними заходами та знищенням логістичних ланцюгів постачання особового складу, техніки і боєприпасів.

Статьи по теме

Последние новости

З 1 грудня українці будуть отримувати меншу зарплатню: з чим це пов’язано

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.