В Бердянську колаборант змушував людей отримувати російські паспорти в обмін на гуманітарну допомогу
СБУ встановила, що мешканець Бердянського району, с початком російської агресії добровільно перейшов на бік ворога та почав співпрацювати з окупантами. Його призначили головою Осипенківської ОТГ Бердянського району.
Про це повідомляє прес-служба СБУ.
До свого «високого призначення» новоспечений голова мешкав на території рф де мріяв про кар’єру «шансоньє». Але максимум чого він добився – «виступи» у місцевих закладах харчування.
Зрозумівши, що «зіркове» майбутнє йому не світить він повернувся додому. Після приходу «аZVабадителей», чоловік почав шукати можливість прислужити окупантам. Після того, як головою Бердянська окупанти призначили колишнього сусіда — Олександра Сауленка. Останній запропонував колаборанту очолити Осипенквську ОТГ.
Перебуваючи на посаді він звільнив усіх не лояльних до нової влади співробітників установ, які безпосередньо йому підпорядковувались та набрав однодумців.
Виконуючі завдання окупаційної влади він переконував мешканців району у тому, що росія тут назавжди та закликав до підтримки та всілякої допомоги окупаційним військам.
Згодом, коли агресори зрозуміли, що підтримка серед населення у рф мінімальна, йому було поставлене завдання провести примусову паспортизацію населення.
У червні 2022 року він організував роздачу російської гуманітарної допомоги під час якої схиляв місцевих мешканців отримати російський паспорт.
«Надалі колаборант наказав своїм підлеглим скласти списки пенсіонерів, яким може буде надана допомога в розмірі 10 тисяч рублів. Він наголосив, що гроші будуть видані тільки особам, які отримали російський папірець», — зазначили силовики.
Іншим він погрожував позбавленням прав на володіння нерухомістю, автомобілями та отримання мінімуму соціальної допомоги, недостатнього для виживання.
Слідчі УСБУ в Запорізькій області кваліфікували дії колаборанта за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років.
Викриття зрадника здійснювались за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.