Gorozhanin.com.ua

Департамент цивільного захисту розповів про алгоритм дій під час сигналу «Увага всім!»

28 февраля
12:47 2022

Віктор Стеблянко розповів про те, що насамперед потрібно робити під час сигналу про повітряну тривогу, а також пояснив, чому не усі сирени спрацювали синхронно

Т.в.о. обов’язків директора департаменту з питань оборонної роботи та цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської військової адміністрації Віктор Стеблянко дав розгорнуте інтерв’ю телеканалу «ІРТ» на тему цивільного захисту та дій цивільного населення під час сигналу повітряної тривоги.

Наводимо тут основний меседж Віктора Стеблянка.

Віктор Стеблянко Віктор Стеблянко

— Ситуація повністю контрольована. Органи державної виконавчої влади, місцевого самоврядування виконують свої обов’язки, підприємства працюють, здійснюється постачання продуктів харчування, забезпечується постачання тепла, електроенергії, води. Тобто, ситуація в області стабільна.

Звичайно, що усі сили та засоби області перебувають у посиленому режимі. Є певні небезпеки, область їх успішно долає. Особлива подяка військовослужбовцям ВСУ, які успішно виконують свої завдання, зокрема, на півночі області. Ворог пересувається на кордоні Полтавської та Сумської області, а наші військовослужбовці успішно його знищують у великій кількості. Тому з оптимізмом дивлюсь у майбутнє, Україна переможе, у цьому немає жодного сумніву.

Оперативний черговий цивільного захисту області здійснює чергування у цілодобовому режимі. Він отримує відповідний сигнал від чергового з Києва, який відслідковує оперативну ситуацію. І сигнал може подаватися на територію усією області, як це було вчора, так і на окремі частини області. Наприклад, такий сигнал сьогодні зранку ми передавали тільки на Миргород.

Як це відбувається? Оперативний черговий, по-перше, запускає систему оповіщення — сирени. Після цього він задіює канали місцевого мовлення і подає інформацію про те, що взагалі трапилося.

Шановні мешканці, якщо ви почули сигнал «Увага всім!», то потрібно шукати місце, де можна сховатися від можливих вибухових засобів ураження. В першу чергу, це підвали вашого власного будинку або хоча б внутрішні приміщення будинку. При сигналі потрібно увімкнути дротове радіо або на своєму мобільному телефоні і почути про те, що саме трапилося. На сьогодні одна небезпека — це Російська Федерація та її збройні сили. І перебувати у приміщенні до відбою, тобто, до сигналу про закінчення повітряної тривоги. Після закінчення сигналу про відбій, сирени вже більше не вмикаються. Це буде інформаційне повідомлення у ЗМІ.

Щодо де чути, де не чути сирену. Станом на сьогодні ми аналізуємо цю ситуацію: що спрацювало, а що ні.

Є сирени, які вмикаються в автоматичному режимі, вони спрацювали. А є сирени, які повинні були запускати відповідальні люди, окремих з них не виявилося на місцях (на тих чи інших підприємствах). У Полтавському міськвиконкомі відбулася відповідна нарада, надали певні доручення, ситуація вирішується.

Окрім ЗМІ інформацію про сигнал повітряної тривоги можна дізнатися через спеціальний ТГ-канал «ДСНС ПОЛТАВА СИРЕНА», а також на каналах Полтавського міського голови та міської ради.

Також Віктор Стеблянко повідомив про те, що власники автомобілів, які їдуть за кермом і які дізналися про сигнал повітряної тривоги, можуть натиснути автомобільний звуковий сигнал.

Вкотре мешканцям нагадали, що інформацію про підозрілих людей, предмети та події потрібно надсилати на номери 101, 102, 103 або до органів місцевого самоврядування. Окрім цього потрібно обов’язково повідомляти про появу ворожої техніки.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У Запорізькій області підприємства сплатили 357 млн гривень екоподатку

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.