У Запорізькій області запроваджується система громадського здоров'я

23.06.2018 10:20
Категория: Здоровье

Кабінет Міністрів України дав старт створенню системи громадського здоров'я в Україні, ухваливши концепцію громадського здоров'я. У зв'язку з цим в облдержадміністрації відбулася експертна зустріч з обговорення законопроекту «Про систему громадського здоров'я», у якій взяли участь представники Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, фахівці та експерти.

Про це повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю на офіційному сайті Запорізької обласної державної адміністрації.

Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта пояснив основні зміни у законодавстві. За його словами, одним з основних завдань цієї реформи є переорієнтація від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я і попередження захворювань.

Система громадського здоров’я  як основа профілактичної медицини повинна втілювати основні системні заходи та бути спрямованою на збереження здоров’я населення і відповідно зменшувати потребу у витратах на медичне обслуговування.

Для сімейних лікарів буде вибудована система стимулів, щоб зацікавити їх проводити профілактичну роботу: активно проводити раннє виявлення хвороб, агітувати за грудне вигодовування та проведення щеплень, за відмову від паління та надмірне вживання алкоголю.

Оцінити успішність системи громадського здоров'я дозволить аналіз низки соціально-економічних показників. Це системний аналіз демографічних показників, рівнів захворюваності, інвалідизації населення, фізичного розвитку. Проте системні зміни дадуть змогу оцінити ефективність не одразу. Це тривалий процес.

Нова система громадського здоров'я будується за принципами децентралізації та субсидіарності. Координатором та технічним лідером програм та проектів у цій сфері має стати Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я. Центр матиме доступ до медичної статистичної інформації, здійснюватиме обробку баз даних, готуватиме науково обґрунтовані  рішення та аналітику у сфері громадського здоров’я, а також  керуватиме обласними установами у сфері громадського здоров’я.

 

Реалізацію політики у сфері громадського здоров’я на регіональному рівні здійснюватимуть органи місцевого самоврядування. Вони будуть відповідальні за санітарний та епідеміологічний добробут населення, імплементацію Національної стратегії громадського здоров’я на місцевому рівні, а також за інформування населення.

Принцип пріоритетності здоров’я в усіх сферах життя реалізовуватиметься за вимогами закону про громадське здоров’я, розробка якого – наступна задача.