СИТУАЦІЯ З ЗАХВОРЮВАНІСТЮ НА КІР У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАБІЛЬНА

11.07.2018 21:44

Міністерством охорони здоров’я України запроваджено проведення безоплатної вакцинації від кору дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору поширюється на групи, що проживають у спільному просторі: медичні працівники, працівники освітніх закладів та немедичні працівники закладів охорони здоров'я, представники силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Нацполіція, Нацгвардія, Держприкордонслужба, Державна служба охорони) та студенти навчальних закладів без обмеження віку.

Запорізький обласний лабораторний центр інформує громадян, що наразі в області не спостерігається критична ситуація щодо захворюваність на кір серед дорослих. З початку року в області по первинним діагнозам зареєстровано 286 випадків кору, в тому числі 170 дорослих та 116 дітей. Більше всього зареєстровано хворих у місті Запоріжжя (111 осіб), у Василівському районі – 106, в Оріхівському – 28, у всіх інших районах області кількість пацієнтів менше десяти. Показник захворюваності на кір з початку року склав 16,1 на 100 тисяч осіб, серед дорослих - 11,5 на 100 тисяч. Кількість госпіталізованих з початку року склала 59,8% (171 особа із 286).

За останній тиждень зареєстровано лише п’ять випадків кору в м. Запоріжжя та один у Запорізькому районі. Обмежувальні заходи щодо заборони відвідування дошкільних та шкільних навчальних закладів протягом тижня не впроваджувались.

У Міністерстві додають, для проведення імунізації груп дорослих в Україні вакцини є в наявності, завдяки запасам, що були закуплені за бюджетні кошти у попередні роки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації