Доступних ліків стало ще більше

29.08.2019 10:38
Категория: Здоровье
Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий перелік ліків у програмі «Доступні ліки» для пацієнтів з серцево-судинними хворобами, діабетом 2 типу та бронхіальною астмою.

До оновленого реєстру увійшло 254 препарати. Тепер з нього 78 препаратів українці можуть отримувати абсолютно безоплатно, ще 176 – з невеликою доплатою. Перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім.

Це ліки, які пацієнти мають приймати постійно. Дуже важливо, що вони матимуть змогу не витрачати на них додаткові кошти – найдорожчий препарат, який повністю оплачує держава для пацієнта за програмою «Доступні ліки», коштує – 863,43 гривні.

З квітня програма «Доступні ліки» перейшла в адміністрування НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Тепер не потрібно жодних папірців, щоби отримати ліки. На телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці.

За цим номером провізор знаходить рецепт – його лікарі виписують в електронній системі. Рецепт за потреби можна роздрукувати, якщо у пацієнта немає телефону.

Отримати препарати можна в будь-якій аптеці, що бере участь в програмі «Доступні ліки».

Завдяки електронній системі тепер можливо відслідковувати будь-яку інформацію стосовно програми – навіть коли точно і де було відпущено ліки. Це дозволяє детальніше аналізувати роботу програми, робити її більш сучасною та зручною для всіх: пацієнтів, провізорів і лікарів.

Якщо вам цікаво як працює програма, на сайті НСЗУ є окремий дешборд «Деталізація виписаних електронних рецептів за програмою «Доступні ліки»». Тут можна знайти багато даних для аналізу роботи цієї програми. 

Кожен має можливість скористатися «Доступними ліками». Якщо маєте захворювання серця, діабет 2 типу чи бронхіальну астму – поговоріть зі своїм сімейним лікарем. Можливо, ви зможете отримувати свої ліки значно дешевше або ж повністю безоплатно. А також розкажіть про програму своїм близьким.