Рада підняла експортне мито на металобрухт

12.06.2018 15:19
Категория: Политика

Верховна Рада України продовжила на рік дію мита на експорт металобрухту і підвищила її розмір з 30 євро до 42 євро за тонну. За  відповідний законопроект № 8226 проголосували 248 народних депутатів. Народний депутат Олександр Романовський отримав особисту подяку від глави об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова.

Нагадаємо, в липні 2016 року з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури парламент прийняв закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну. Підвищення експортного мита активно лобіювали українські металурги. Вони неодноразово вказували, що незважаючи на гострий дефіцит металобрухту на українських заводах, Україна експортує рекордні обсяги брухту, що є вкрай деструктивною тактикою. У 2017 році парламент продовжив дію "металургійного закону" ще на один рік,  а тепер - до вересня 2019 року.

Підвищення втричі мита на експорт брухту чорних металів  мало позитивний ефект для металургійної галузі  і для державного бюджету. Однак  динаміка світових цін на металобрухт в 2017 році продовжувала стимулювати його експорт з України. Ще одним істотним чинником зростання експорту брухту в попередньому році стала активізація його закупівель  Придністров'ям.

Крім того, додаткову підставу для посилення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку створила блокада транспортного сполучення з тимчасово непідконтрольними територіями.

Підвищення експортного мита на металобрухт в 2016 році, допомогло Україні зберегти 35 тисяч робочих місць та $1,6 млрд валютної виручки. Завдяки наявності сировини металургійні компанії планують в найближчі роки інвестувати понад $10 млрд у свої підприємства. Загалом експорт продукції ГМК в 2017 році склав $10,7 млрд.

Законопроект № 8226, яким підвищено мито на експорт брухту чорних металів з 30 до 42 євро за тону  захистить вітчизняні металургійні підприємств, які відчувають дефіцит металобрухту.