Усім донорам, хто регулярно здає кров та рятує життя

10.06.2019 12:02
Категория: Общество
Якщо ж ви постійно плануєте здати кров, але поки що не наважилися це зробити — є хороша нагода здати кров вже цього тижня. Сьогодні розпочинається тиждень благодійної здачі крові до Світового дня донора

В Україні близько 70% донорів здають кров лише один раз. Цього недостатньо, щоби забезпечити потребу та допомогти всім, кому потрібна кров. Кожна здача крові дуже важлива, а будь-яка група крові потрібна щодня.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, кількість донацій донорської крові на рік має бути не менше 1,3 мільйона. В Україні ми відстаємо у 2,5 раза — за 2017 рік в нас відбулася лише 571 тисяча донацій. Але ми можемо це змінити.

Вже маємо Стратегію розвитку національної системи крові. http://bit.ly/2K5n5Rq. Це план дій, який допоможе вивести нашу систему крові на кращі показники, раціональніше використовувати ресурси та забезпечити рівний і своєчасний доступ до якісних та безпечних компонентів донорської крові для всіх, хто цього потребує.

Ще одне важливе завдання — зробити донорство популярним в країні. Сьогодні кожен охочий може допомогти популяризувати культуру донорства і долучитися до порятунку життів. Здавайте кров та впродовж тижня публікуйте в соцмережах свої фотографії з хештегом #яДонорабо #яДонорка.

А ще ви можете встановити класну рамку на своєму фото у Facebook. Навіть якщо ви здавали кров лише раз у житті чи робите це регулярно — важливо ділитися будь-яким досвідом з іншими, щоби більше людей долучалися до культури донорства та розуміли, що це дуже важливо.

Щоб додати рамку на свою аватарку, натисніть “Оновити світлину” —> Додати рамку —> В пошуку введіть #яДонор та ставте рамку від Міністерство охорони здоров'я України.

Або ж тисніть на лінки та обирайте рамку до смаку —> https://bit.ly/2XvdZR7https://bit.ly/2MxxV4Lhttps://bit.ly/31gdVH1https://bit.ly/2XEnkpT.

Як діяти, якщо ви хочете здати кров:

1. Почитайте про абсолютні (https://donor.ua/pages/4) та тимчасові (https://donor.ua/pages/5) протипоказання щодо здачі крові та її компонентів.

2. Якщо ще маєте запитання стосовно донорства, почитайте ґайд від The Ukrainians ➡https://theukrainians.org/hochu-zdaty-krov/

3. Перегляньте уважно ґайд для майбутніх донорів тут➡http://bit.ly/2wGUmd1

4. Приходьте здавати кров. Тут карта пунктів, де це можна зробити➡https://donor.ua/centers

Бути донором не лише круто та важливо, але й корисно для здоров’я. http://bit.ly/2I61Bl5. Це хороша нагода рятувати життя, оздоровлюватися та втілювати зміни разом!

Центр громадського здоров’я МОЗ України ДонорUA

 

Автор: Уляна Супрун