Про реформу освіти говорили на Суспільному мовнику Запоріжжя

23.08.2018 19:21

17 серпня в рамках проекту «Звіти Наживо» в ефірі телеканалу «Запоріжжя» звітувала Валентина Хіврич, заступниця начальника управління — начальниця відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА.
 

Згідно з регламентом, на початку програми пані Хіврич звітувала про досягнення в рамках реформи Міністерства освіти і науки – Нової української школи. Зокрема, чиновниця наголосила на обсягах державних субвенцій:
“Відсотків на 30 проти минулого року галузь фінансується краще. З державного бюджету цього року на облаштування шкіл перших класів було виділено понад 40 мільйонів гривень для Запорізької області. Це і на придбання меблів, і обладнання, і комп'ютерної техніки, і в тому числі гроші на підготовку вчителів”.

Відповідаючи на питання запорізького журналіста та редактора Костянтина Кулакова, як батьки можуть контролювати якість харчування дітей у дошкільних закладах та школах, Валентина Хіврич зазначила:
«Дошкільні навчальні заклади організовуються абсолютно за кошти місцевих бюджетів. Тому якщо на місці якась ситуація виникає, треба телефонувати меру міста. Або якщо це селище чи село — селищному чи сільському голові. Окрім того, можна телефонувати у відповідні державні служби, які мають перевіряти якість харчування дітей. Батьки й самі можуть створити комітет і організувати перевірку. Навіть чергування.  Проте у кожному навчальному закладі є медичний працівник або відповідальний працівник, який повинен знімати брекераж готової продукції, присутній при закладенні продуктів... Працівники кухні проходять медичний огляд, будь-хто туди заходити не може. Батькам потрібно організуватися, показати довідку, що вони здорові, і тоді можна буде перевіряти».

На зауваження громадського активіста Запоріжжя Кирила Дяді стосовно “відпрацювань” дітей під час канікул, Валентина Хіврич висловила сподівання, що з розвитком технологій ця практика вичерпається:
«Якщо у нас переривається навчальний рік, як правило, через погодні умови або вірусні інфекції, ми вже навчилися використовувати дистанційні технології навчання, коли діти, перебуваючи вдома, можуть брати із сайту школи відповідну інформацію чи через скайп із вчителями спілкуватися, і таким чином просуватися вперед. І тоді не потрібно буде донавчатися влітку».

Говорячи про територіальний розподіл та можливості вибору школи, Валентина Хіврич наголосила:
«Раніше, коли діти йшли в перший клас, вони здавали екзамени. Сьогодні і наш Уряд, і наше Міністерство, і ми на місцях намагаємося зробити все, аби діти не відчували цього відбору від початку. Тобто їм треба дати добрий старт. Вони зможуть себе добре показати. Нормально вчитися без всяких відборів. Ми намагалися підготувати буквально всіх вчителів, однаково насичене середовище навчальне у кожній школі незалежно від того, є там далі гімназія чи нема. Тому було запропоновано батькам піти до школи, яка є якнайближче територіально. Дехто не дуже це сприймав, але ми сподіваємось, що всі зрозуміють, що початкова освіта буде якісною незалежно від того, де ця школа знаходиться. Вже у п'ятий клас, в гімназію, можна буде батькам обирати, яка то буде гімназія – гуманітарного напрямку чи математичного. І туди вступати. А після дев'ятого класу – взагалі повний вибір».

Інші питання, озвучені у прямому ефірі Суспільного мовника Запоріжжя, стосувалися структури Нової української школи, мови викладання, інклюзивної освіти тощо.