Петицію запоріжців про заборону пластикових пакетів підтримало багато українців

10.06.2019 12:14
Петиція до Уряду щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів, набрала необхідну для розгляду Кабінетом міністрів України кількість голосів. Електронне звернення підтримали понад 25 тисяч українців

Зазначену е-петицію було розміщено на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 березня. Збір підписів тривав близько 2,5 місяців. І, наразі, згідно із ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян», звернення повинні розглянути урядовці як таке, що набрало необхідну кількість голосів, та розмістити його на офіційному веб-сайті Кабміну.

Автором петиції є голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан. У звернення зазначається, що, враховуючи обсяг щоденних продажів роздрібної мережі товарів народного вжитку, рівень забруднення навколишнього природного середовища поліетиленовими пакетами в забезпечення виключно маркетингових цілей суб’єктів господарської діяльності сягає національних і світових масштабів. Тож авторка звернення пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, адже в жодному з них питання про поводження з пластиковими пакетами не врегульоване.

Валерія Салтан пропонує наслідувати приклад європейських країн і внести зміни до вказаних нормативних актів. При цьому суворо заборонити використовувати практику продажу поліетиленових пакетів під час здійснення роздрібної торгівлі суб’єктами господарської діяльності та ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу.

Попередньо це е-звернення вже підтримали понад дві тисячі жителів Запорізької області. Такої кількості голосів було достатньо для розгляду місцевими органами влади. Проте, посадовці Запорізької обласної та міської рад повідомили, що вирішення питання з поліетиленовими пакетами лежить поза межами їхньої компетенції. Тож було ухвалене рішення розпочати повторний збір підписів, адресувавши звернення до Кабміну.

Ознайомитися із повним текстом Петиції можна за посиланням.

 

Автор: ГО Справжні дії