ПЕРШІ ПОРОДІЛЛІ У ЗАПОРІЖЖІ ОТРИМАЛИ «ПАКУНОК МАЛЮКА»

17.09.2018 18:29

Запорізька область уже отримала першу партію «пакунка малюка» в кількості 346 одиниць,  загальна вартість яких становить  1, 12 млн. грн. 

Про це повідомляє Запорізька обласна державна адміністрація.

У числі перших урядові подарунки отримали батьки новонароджених в обласному перинатальному центрі, які їм вручили заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко. 

- З вересня цього року українським урядом уперше запроваджено такий вид допомоги для новонароджених -  «пакунок малюка». До нього входять найнеобхідніші речі для немовляти, а також друковані матеріали для мами з інформацією про догляд за немовлям. Коробку з-під речей можна буде використати як люльку для малюка. Соромитися цього не треба. Така практика поширена в європейських країнах. Орієнтовна вартість одного бебі-боксу – 5 тисяч гривень. При цьому це зовсім не вплине на суму виплати при народженні дитини, а буде додатковою допомогою, - пояснив молодим мамам Едуард Гугнін.

Пологові будинки передали до управлінь соціального захисту населення  області заяви щодо отримання  «пакунка малюка» від мам, які народили дітей, починаючи з 1 вересня 2018 року, і не могли отримати  в пологових будинках через відсутність у наявності «пакунків малюка».

За даними соціального захисту населення облдержадміністрації,  перша партія «пакунка малюка» в кількості 346 одиниць призначена мамам, які народили дітей починаючи з 1 вересня 2018 року та виписалися  з пологового будинку. Найближчим часом передбачається отримання другої партії «пакунків  малюка»  у кількості 734 одиниці.