Антимонопольний комітет оштрафував обласний наркодиспансер на 68 тис. грн

22.03.2016 00:02

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала КУ «Обласний клінічний наркологічний диспансер» Запорізької обласної ради на 68 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем. Про це повідомили в обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України 

Дії комунальної установи «Обласний клінічний наркологічний диспансер», які полягають у встановленні економічно необгрунтованих цін на послугу з лікарського наркологічного огляду та психологічного тестування громадян, відділення визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Плата за надання медичних послуг повинна бути економічно обгрунтованою, а враховуючи те, що відповідно до законодавства державні та комунальні заклади охорони здоров’я є бюджетними неприбутковими установами, то послуги ними надаються фактично за собівартістю. У 2015 році диспансером двічі здійснювався перерахунок вартості послуги: у зв’язку з підвищенням заробітної плати задіяного у наданні послуги медперсоналу та зростанням витрат на медикаменти та вироби медичного призначення. Загалом зріст цін на послугу в 2015 році порівняно з цінами у 2014 році склав 61%. Відділенням з’ясовано, що диспансер включив у розрахунок витрат на послугу завищені витрати на оплату праці лікаря-нарколога та медичної сестри, на відрахування на соціальні заходи та накладні витрати, а також установив рентабельність/прибуток при визначенні вартості послуги, що призвело до встановлення економічно необгрунтованої ціни на послугу, – повідомив голова обласного відділення Олександр Білий.
 

 

Відділення зобов’язало комунальну установу припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом установлення економічно обгрунтованих цін на послугу з лікарського наркологічного огляду та психологічного тестування громадян з видачею сертифіката про проходження профілактичного наркологічного огляду.

 

 

Джерело:   http://www.hromadske-zp.tv/